przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Zakończenie sezonu czynnej ochrony - zwierzęta opuściły wyspę Sidły

z dnia 08-11-2019

Wdzydzki Park Krajobrazowy charakteryzuje się szczególnymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Wyjątkowym miejscem jest wyspa Sidły położona na jeziorze Wdzydze.  

czytaj więcej ...

Konkurs

z dnia 05-11-2019

Podczas spaceru po najbliższej okolicy, czy lesie łatwo dostrzeżesz stare, sędziwe drzewa, które rosną w tym miejscu od lat. Są bardzo cenne dla środowiska. Czy wiesz, jaką pełnią funkcję w ekosystemie? Znajdź takie drzewa w województwie pomorskim, weź udział w konkursie fotograficznym i graj o wyjątkowe nagrody!

Szczegóły konkursu na stronie: http://bit.ly/2JuID7Y  

czytaj więcej ...

Woda w krajobrazie – relacja ze Spaceru Krajobrazowego 2019 w PKMW

z dnia 05-11-2019

W poniedziałek 21 października 2019 r. odbył się edukacyjny spacer krajobrazowy pod hasłem „Woda w krajobrazie”, zorganizowany we współpracy z pracownikami Muzeum Stutthof.  

czytaj więcej ...

Zaproszenie do udziału w 19 edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

z dnia 04-11-2019

W tym roku szkolnym po raz 19 odbędzie się konkurs "Bęc jabłkiem w głowę". Organizujemy go wspólnie z Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was do udziału w kolejnej edycji. Jak co roku z dużą dozą pozytywnego zniecierpliwienia czekamy na Wasze prezentacje. Za każdym razem potraficie zaskoczyć nas swoją kreatywnością i pomysłem na "siebie". W tej edycji wszystkie tematy konkursowe są autorstwa edukatorów z Centrum nauki Experyment w Gdyni. Szczegóły (formularz zgłoszenia, lista zagadnień) znajdują się w regulaminie. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

czytaj więcej ...

60 lat minęło…

z dnia 04-11-2019

W sobotę 19 października 2019 r. w Krynicy Morskiej odbyła się skromna uroczystość upamiętniająca okoliczności posadzenia dębu, który dziś nosi imię „Benek” i jest pomnikiem przyrody.  

czytaj więcej ...

,,DOM DLA NIETOPERZA”

z dnia 31-10-2019

Pracownik naszego Parku wziął udział w PROJEKCIE  EKOLOGICZNYM  - ,, DOM DLA NIETOPERZA” , który przeprowadziła Szkoła Podstawowa w Bierkowie.  

czytaj więcej ...

Gdynia E(x)plory Week. Parę słów o tym jak było

z dnia 30-10-2019

 W piątek 25 października braliśmy udział w Gdynia E(x)plory Week. Przez kilka godzin, bazując na naszej makiecie "Ogród przyjazny...", zachęcaliśmy Was do rozmowy na temat aranżacji ogrodu, gospodarowania deszczówką, tworzenia "infrastruktury" przyjaznej ptakom, owadom, jeżom czy nawet nietoperzom.

czytaj więcej ...

Drzewa i krzewy wokół nas - bezpłatne szkolenie w Zaborskim Parku Krajobrazowym

z dnia 29-10-2019

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz  Zaborski Park Krajobrazowy serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie: „Drzewa i krzewy wokół nas”.

czytaj więcej ...

Pokój zagadek przyrodniczych – już otwarty!

z dnia 29-10-2019

Wszystkich miłośników zagadek zapraszamy do siedziby Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie.
 

czytaj więcej ...

Spacer krajobrazowy w Kartuzach

z dnia 29-10-2019

20 października obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Krajobrazu”. Od kilku lat Kaszubski Park organizuje z tej okazji edukacyjne, krajoznawcze spacery krajobrazowe. W tym roku przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej i Gminą Kartuzy zorganizowaliśmy dzień pełen wrażeń, którego tematem przewodnim była woda.  

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © PZPK, ul. Poniatowskiego 4A, 76-200 Słupsk