Aktualności

Zaproszenie do udziału w 19 edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę" grafika
2019-11-04

Zaproszenie do udziału w 19 edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

W tym roku szkolnym po raz 19 odbędzie się konkurs "Bęc jabłkiem w głowę". Organizujemy go wspólnie z Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was do udziału w kolejnej edycji. Jak co roku z dużą dozą pozytywnego zniecierpliwienia czekamy na Wasze prezentacje. Za każdym razem potraficie zaskoczyć nas swoją kreatywnością i pomysłem na "siebie". W tej edycji wszystkie tematy konkursowe są autorstwa edukatorów z Centrum nauki Experyment w Gdyni. Szczegóły (formularz zgłoszenia, lista zagadnień) znajdują się w regulaminie. Czekamy na Wasze zgłoszenia!
60 lat minęło… grafika
2019-11-04

60 lat minęło…

W sobotę 19 października 2019 r. w Krynicy Morskiej odbyła się skromna uroczystość upamiętniająca okoliczności posadzenia dębu, który dziś nosi imię „Benek” i jest pomnikiem przyrody.

 

,,DOM DLA NIETOPERZA” grafika
2019-10-31

,,DOM DLA NIETOPERZA”

Pracownik naszego Parku wziął udział w PROJEKCIE  EKOLOGICZNYM  - ,, DOM DLA NIETOPERZA” , który przeprowadziła Szkoła Podstawowa w Bierkowie.

 

Gdynia E(x)plory Week. Parę słów o tym jak było grafika
2019-10-30

Gdynia E(x)plory Week. Parę słów o tym jak było

 W piątek 25 października braliśmy udział w Gdynia E(x)plory Week. Przez kilka godzin, bazując na naszej makiecie "Ogród przyjazny...", zachęcaliśmy Was do rozmowy na temat aranżacji ogrodu, gospodarowania deszczówką, tworzenia "infrastruktury" przyjaznej ptakom, owadom, jeżom czy nawet nietoperzom.

Drzewa i krzewy wokół nas - bezpłatne szkolenie w Zaborskim Parku Krajobrazowym grafika
2019-10-29

Drzewa i krzewy wokół nas - bezpłatne szkolenie w Zaborskim Parku Krajobrazowym

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz  Zaborski Park Krajobrazowy serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie: „Drzewa i krzewy wokół nas”.
Pokój zagadek przyrodniczych – już otwarty! grafika
2019-10-29

Pokój zagadek przyrodniczych – już otwarty!

Wszystkich miłośników zagadek zapraszamy do siedziby Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie.

 

Spacer krajobrazowy w Kartuzach grafika
2019-10-29

Spacer krajobrazowy w Kartuzach

20 października obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Krajobrazu”. Od kilku lat Kaszubski Park organizuje z tej okazji edukacyjne, krajoznawcze spacery krajobrazowe. W tym roku przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej i Gminą Kartuzy zorganizowaliśmy dzień pełen wrażeń, którego tematem przewodnim była woda.

 

Drzewa i krzewy wokół nas - bezpłatne szkolenie w Zaborskim Parku Krajobrazowym grafika
2019-10-29

Drzewa i krzewy wokół nas - bezpłatne szkolenie w Zaborskim Parku Krajobrazowym

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Zaborski Park Krajobrazowy
serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie: „Drzewa i krzewy wokół nas”
które odbędzie się 28 listopada 2019 roku o godz. 16:00 w siedzibie ZPK. Zachęcamy do zapisywania się.

 

Parę słów o tym jak było na "Przyroda kreską" grafika
2019-10-28

Parę słów o tym jak było na "Przyroda kreską"

Czwartkowy warsztat „Przyroda kreską” wprowadził grupę nauczycieli i edukatorów przyrodniczych w komiksowy klimat.i twórczy nastrój. I choć można poprzestać na stwierdzeniu, że talent artystyczny się po prostu ma lub nie, to jesteśmy przekonani, że nasz warsztat pracy się troszkę podszlifował:)
Wizyta samorządowców i aktywistów z Ukrainy grafika
2019-10-28

Wizyta samorządowców i aktywistów z Ukrainy

Małe fotograficzne wspomnienie z wizyty ukraińskich samorządowców i aktywistów. Oto efekt pracy twórczej:) Goście wyszli od nas z autorskimi wersjami "fajnej torby". Dziękujemy za miłe spotkanie oraz konstruktywne rozmowy na temat edukacji ekologicznej, ochrony przyrody, gatunków inwazyjnych, retencji wody, ogrodów deszczowych...

Miasto drzew grafika
2019-10-25

Miasto drzew

Zapraszamy Was na pierwsze spotkanie w ramach projektu „MIASTO DRZEW”, którego celem jest odkrywanie przyrody w mieście, zbieranie historii i wiadomości na temat starych drzew i ich mieszkańców. Poznawanie sieci połączeń i komunikacji międzygatunkowych. Doświadczenie przyrody, z którą mamy styczność na co dzień.

 

„Niewidzialna architektura. Przyczyny oraz skuteczne sposoby minimalizacji ryzyka kolizji ptaków ze szkłem” grafika
2019-10-24

„Niewidzialna architektura. Przyczyny oraz skuteczne sposoby minimalizacji ryzyka kolizji ptaków ze szkłem”

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie miłosników ekologii! Prelekcję pod tytułem „Niewidzialna architektura. Przyczyny oraz skuteczne sposoby minimalizacji ryzyka kolizji ptaków ze szkłem”, którą poprowadzi Lucyna Pilacka. Do zobaczenia 7 litopada o godz. 16.00 w siedzibie CIEE!

 

Dzień Krajobrazu z wodą w tle grafika
2019-10-23

Dzień Krajobrazu z wodą w tle

Tegoroczny Dzień Krajobrazu zaczęliśmy świętować już podczas „spotkania czwartkowego”. „Wodne” hasło przewodnie było wyśmienitym pretekstem do snucia opowieści na temat fontann. A w niedzielę wędrowaliśmy "ścieżkami natury do ujścia Wisły".
Piknik "Czas na grzyby" - Śmieci nie dla lasu grafika
2019-10-22

Piknik "Czas na grzyby" - Śmieci nie dla lasu

Rok 2019 z pewnością można nazwać Rokiem Grzybów – wielu z nas nie pamięta takiej różnorodności i obfitości grzybów, co jest dla wszystkich miła niespodzianką. Z tym większą przyjemnością Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zielona Szkoła w Schodnie zorganizowali kolejny Piknik „Czas na grzyby!”, aby popularyzować różnorodność świata grzybów. W tym roku piknik miał także misję, tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Śmieci nie dla lasu”, więc na warsztaty terenowe uczniowie z ośmiu okolicznych szkół wyruszyli z koszyczkami, ale też z chwytakami i workami, aby posprzątać w Schodnie las. 

Niepowtarzalne warsztaty dla szkół podstawowych i przedszkoli grafika
2019-10-22

Niepowtarzalne warsztaty dla szkół podstawowych i przedszkoli

Drodzy nauczyciele przygotowaliśmy dla Waszych klas wyjątkowe warsztaty! Do współpracy zaprosiliśmy pasjonatów, którzy wprowadzą Was w tajniki przyrody. To limitowany cykl zajęć, warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji. Oczywiście decyduje kolejność zgłoszeń, zachęcamy do zapisów telefonicznych (58-301-80-99)!