Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

 • Dolina Łeby
  Dolina Łeby
 • Dolina rzeki Chociny
  Dolina rzeki Chociny
 • Jezioro Wielkie Brodno
  Jezioro Wielkie Brodno
 • Lasy sopockie
  Lasy sopockie
 • Leśne oczko
  Leśne oczko
 • Niszczycielska działalność wiatru
  Niszczycielska działalność wiatru
 • Rezerwat Kacze Łęgi
  Rezerwat Kacze Łęgi
 • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
  Rozlewisko rzeki Zbrzycy
  separator

  Nad Jez. Milachowo.

 • Staniszewskie Zdroje
  Staniszewskie Zdroje
 • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
  Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
  separator

  W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

 • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  Zatoka nad Zalewem Wiślanym
 • Źródło Marii zimą
  Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

W ślad za wcześniejszymi informacjami Dyrektora Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz Prezesa Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska w sprawie przystąpieniu do sporządzania Planu ochrony dla Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” (pismo z 1 czerwca 2020 r.) zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu z interesariuszami Planu, podczas którego przedstawimy najważniejsze założenia prac nad tym dokumentem. Spotkanie to odbędzie się 26 listopada w godzinach 10.00-12.30 i ze względów epidemiologicznych zostanie przeprowadzone w trybie on-line. We wspomnianym powyżej terminie na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCk1mpwXifV609DdsmtbgpMg  zostaną przedstawione i omówione prezentacje przygotowane przez zespół autorski. Jednocześnie wszyscy zalogowani użytkownicy YouTube będą mogli zgłaszać na bieżąco swoje uwagi i pytania korzystając z dostępnej w trakcie spotkania funkcji czatu. Dostępu do funkcji takiego komentowania (spełniającej z konieczności rolę dyskusji) nie będą posiadały osoby niezalogowane ale będą one mogły oglądać wyemitowany materiał.

Zamieszczone na nim prezentacje będą dostępne do końca prac nad Planem ochrony dla PKMW. Informacje na temat tego projektu i postępu prac można znaleźć także na stronie Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych: https://pomorskieparki.pl/planyochrony/opracowanie-projektu-planu-ochrony-parku-krajobrazowego-quotmierzeja-wislanaquot/konsultacje-4/

Jednocześnie przypominamy, że formalne zgłaszanie uwag i wniosków do Planu ochrony dla Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” jest możliwe do czasu zakończenia merytorycznych prac nad tym dokumentem, to jest do września 2022 r. i powinno odbywać się w formie pisemnej na adres: Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”; ul. Gdańska 2; 82-103 Stegna lub na adres elektroniczny pkmw.planochrony@pomorskieparki.pl.

Pomimo tak niesprzyjających warunków epidemiologicznych, liczymy na wirtualne spotkanie z Państwem i konstruktywną dyskusję na temat potrzeb i możliwości ochrony walorów Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.