przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Zapraszamy na spacer krajobrazowy na ścieżkę edukacyjną „Szlakiem pięciu jezior” w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

z dnia 18-10-2019

 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział w Słupsku Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” oraz partnerzy zapraszają do udziału w spacerze krajobrazowym w dniu 19.10.2019 roku.   Spotykamy się przy elektrowni w Strudze koło Soszycy o godz. 10.00. Grupy powyżej 8 osób proszone są o wczesniejsze zgłoszenie telefoniczne. 

czytaj więcej ...

Młodzi naukowcy w Parku

z dnia 16-10-2019

Studenci zmienili siedzibę NPK w laboratorium.

czytaj więcej ...

Żurawie odleciały z Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”

z dnia 15-10-2019

Szczyt liczebności żurawi odnotowano na początku września, w połowie tego miesiąca liczba ptaków znacznie spadła. Nie zaobserwowano nocujących osobników na początku października –  podobnie jak w latach ubiegłych, żurawie opuszczają w tym okresie teren Parku, odlatując w kierunku zimowisk.  

czytaj więcej ...

Wyniki I edycji konkursu fotograficznego "Pareidolia w naturze"

z dnia 10-10-2019

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki naszego pełnego skojarzeń konkursu fotograficznego.Konkurs jest realizowany w ramach obchodów Dnia Krajobrazu, dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Gdańsku. Nagrody zostaną wręczone podczas październikowego spotkania czwartkowego poświęconego krajobrazowi (17.10.2019  o godz. 16 w siedzibie CIEE) lub na prośbę nagrodzonego/wyróżnionego wysłane pocztą.  

czytaj więcej ...

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym

z dnia 04-10-2019 czytaj więcej ...

Stop inwazji gatunków obcych

z dnia 01-10-2019

11 października zapraszamy wszystkich zainteresowanych na przyrodnicze spotkanie tematyczne dotyczące obcych gatunków inwazyjnych.
 

czytaj więcej ...

Krajobraz Gdańska z wodą w tle...O czym opowiadają gdańskie fontanny?

z dnia 30-09-2019

W krajobrazie miejskim wyjątkowe miejsce zajmują FONTANNY (wodotryski) - urządzenia wodne, które stanowią jeden z elementów tzw. małej architektury. Znane już od starożytności, przez wieki służyły ozdobie ogrodów, parków, były stawiane na placach miast i dziedzińcach pałaców. Pełniły również funkcje użytkowe lub kulturowe.

czytaj więcej ...

Ujście Wisły. Ścieżki Natury. Spacer przyrodniczy

z dnia 30-09-2019

Rezerwat przyrody „Mewia Łacha” to perła polskiego wybrzeża, jeden z najbardziej unikatowych i urokliwych zakątków Polski i Europy, ostoja ptaków o randze europejskiej. Jest przykładem tego jak człowiek i przyroda mogą współistnieć dzięki sobie nawzajem. 

czytaj więcej ...

Szkolenie z diagnostyki drzew

z dnia 30-09-2019

W dniu 24 września br., w siedzibie Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, odbyło się szkolenie poświęcone diagnostyce drzew adresowane głównie do pracowników PZPK. Poprowadzili je doświadczeni arboryści Jerzy Stolarczyk oraz Jakub Józefczuk.

czytaj więcej ...

Wielkie grzybobranie… w PK „Dolina Słupi”

z dnia 30-09-2019

Grzybiarze w całej Polsce doczekali się prawdziwych grzybowych żniw. W lasach pojawiły się  praktycznie wszystkie pożądane gatunki,  w tym najchętniej zbierane borowiki szlachetne, podgrzybki brunatne i mleczaje rydze. Niestety nie brakuje także gatunków trujących, w tym śmiertelnie, takich jak muchomory sromotnikowe czy cytrynowe.  

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © PZPK, ul. Poniatowskiego 4A, 76-200 Słupsk