Aktualności

Noc w Muzeum we Wdzydzach grafika
2016-05-23

Noc w Muzeum we Wdzydzach

Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach to wyjątkowe miejsce, gdzie historia, splata się z kulturą i przyrodą Kaszub.

 

„III rodzinne warsztaty herpetologiczne w Szymbarku” grafika
2016-05-20

„III rodzinne warsztaty herpetologiczne w Szymbarku”

Tegoroczne rodzinne warsztaty herpetologiczne zostały skierowane do dzieci pod opieką rodziców z Szymbarka i okolic. Organizacją zajęli się Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Przedszkole przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku. Uczestnicy, pogoda i zwierzęta dopisały! Warsztaty zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

VI Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej” grafika
2016-05-19

VI Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej”

Już po raz szósty pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” zapraszają na Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej – Krajobrazy Mierzei Wiślanej”.

 

Konkurs na najciekawszy tytuł stoiska pikniku "Bioróżnorodność - poznaj by zachować" grafika
2016-05-18

Konkurs na najciekawszy tytuł stoiska pikniku "Bioróżnorodność - poznaj by zachować"

Ogłaszamy konkurs w związku ze zbliżającym się piknikiem edukacyjnym "Bioróżnorodność - poznaj by zachować"
Zachęcamy Was do wybrania tytułu najciekawszego tematu z długiej listy zarówno piątkowych jak i sobotnich wydarzeń. Zatem proszę prześledzić listę tematów z plakatu lub z naszej strony internetowej, wybrać swój "typ" oraz przesłać nam swoją propozycję w komentarzu na Facebooku Centrum, mailem na adres k.kubic@pomorskieparki.pl lub zostawić swoją propozycję na stoisku Organizatora/CIEE podczas pikniku w piątek lub sobotę. Konkurs będzie trwał do soboty, do godziny 18.00. Oczywiście przewidujemy nagrody zarówno dla autorów najciekawszego tematu jak i 3 uczestników konkursu, którzy oddali swój głos na zwycięski temat. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 26 maja. Czas start!

 

Zapraszamy na przyrodniczy piknik "Bioróżnorodność-poznaj by zachować" grafika
2016-05-17

Zapraszamy na przyrodniczy piknik "Bioróżnorodność-poznaj by zachować"

Na bezpłatny piknik pełen przyrodniczych atrakcji oraz grę terenową zapraszają: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Partnerzy.

Daty i miejsca:

Piątek, 20 maja, godz. 10.00-14.00, Gdynia Orłowo, Zespół pałacowo - parkowy w Kolibkach

Sobota, 21 maja, godz. 11.00-18.00, Gdańsk, Park im. R. Reagana (wejście A od ul. Jana Pawła II)

 

Warsztaty terenowe dla nauczycieli pn. Inwazja obcych gatunków roślin na Pomorzu grafika
2016-05-17

Warsztaty terenowe dla nauczycieli pn. Inwazja obcych gatunków roślin na Pomorzu

Warsztaty odbędą sie w dniu 9 czerwca 2016 roku w godzinach 14.00-17.00. Obowiązują wczesniejsze zapisy na adres i.czyz@odn.slupsk.pl

 

Wycieczka "Rejs edukacyjny kutrem po Zatoce" grafika
2016-05-13

Wycieczka "Rejs edukacyjny kutrem po Zatoce"

Serdecznie zapraszamy na drugą wycieczkę pod nazwą „Rejs edukacyjny kutrem po Zatoce”. Wycieczka odbędzie się 6 czerwca 2016 r., do wyboru są dwie godziny: 10:00 i 16:00 (czas trwania ok. 1,5h). Miejsce zbiórki: port jachtowy w Pucku, przy wejściu na molo. Obowiązują zapisy (na każdą z godzin limit 20 osób), zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem (58) 674 06 85. Na wycieczkę zapraszamy osoby dorosłe. 

"Ogród przyjazny" - refleksje powarsztatowe grafika
2016-05-12

"Ogród przyjazny" - refleksje powarsztatowe

 „Ogród przyjazny”…Naturze, człowiekowi, środowisku…
10 maja 2015 r., w godz. 12.30 - 19.00 w siedzibie Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się warsztaty poświęcone zakładaniu i pielęgnacji kwietnej murawy, która może być ciekawą przyrodniczo alternatywą dla popularnych ostatnio monokultur trawnikowych. W ramach warsztatów zaproponowaliśmy jak może wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom.

Ogród przyjazny - refleksje powarsztatowe grafika
2016-05-11

Ogród przyjazny - refleksje powarsztatowe

10 maja 2016 r., w godz. 12.30 - 19.00 w siedzibie Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się warsztaty poświęcone zakładaniu i pielęgnacji kwietnej murawy, która może być ciekawą przyrodniczo alternatywą dla popularnych ostatnio monokultur trawnikowych. W ramach warsztatów zaproponowaliśmy jak może wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom.

"Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej grafika
2016-05-11

"Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej

 W tym tygodniu Błękitna Szkoła we Władysławowie zakończyła dwumiesięczną akcję ekologiczną, której celem było szerzenie idei ekologicznego ogrodnictwa. Akcję „Przyjazny ogród” rozpoczęliśmy wraz z nadejściem pierwszego dnia wiosny czyli 21 marca. W trakcie jej trwania zrealizowano warsztaty dla uczniów z 11 szkół podstawowych powiatu puckiego: Karwi, Łebcza, Mieroszyna, Mrzezina, Pucka, Starzyna, Swarzewa, Werblini, Władysławowa i Żarnowca.
2016-05-10

Wyniki XII edycji konkursu „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi”

 Kolejna edycja konkursu ornitologicznego „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi” została rozstrzygnięta.

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych – Kuźnica 2016 grafika
2016-05-09

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych – Kuźnica 2016

Już po raz trzeci Fundacja Akcja Bałtycka oraz Nadmorski Park Krajobrazowy zapraszają na Piknik Naukowy organizowany z okazji Światowego Dnia Ptaków Wędrownych w Kuźnicy na Helu. Piknik odbędzie się 14-15 maja na plaży w Kuźnicy (wejście nr 29 / obóz ornitologiczny Akcji Bałtyckiej). Święto to jest coroczną kampanią uświadamiającą potrzebę ochrony ptaków wędrownych i ich siedlisk. W programie ciekawe stoiska edukacyjne, warsztaty, wykłady oraz gry terenowe.

Wiosenne Warsztaty "Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt" grafika
2016-05-06

Wiosenne Warsztaty "Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt"

Kolejna edycja Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych zorganizowanych przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie odbyła się pod hasłem: „Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt” . Tegoroczny piknik edukacyjny miał na celu rozpowszechnienie wiedzy o chronionych i rzadkich zwierzętach w Polsce i ich siedliskach oraz wskazanie możliwości czynnej ochrony tych zwierząt w ogrodach. Wsparciem merytorycznym i organizacyjnym tegorocznych warsztatów były Zaborski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Słupi oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.
Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce. grafika
2016-05-06

Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce.

 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 19 maja prelekcję „Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce” zaprezentuje Mateusz Ciechanowski.