Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

 • Dolina Łeby
  Dolina Łeby
 • Dolina rzeki Chociny
  Dolina rzeki Chociny
 • Jezioro Wielkie Brodno
  Jezioro Wielkie Brodno
 • Lasy sopockie
  Lasy sopockie
 • Leśne oczko
  Leśne oczko
 • Niszczycielska działalność wiatru
  Niszczycielska działalność wiatru
 • Rezerwat Kacze Łęgi
  Rezerwat Kacze Łęgi
 • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
  Rozlewisko rzeki Zbrzycy
  separator

  Nad Jez. Milachowo.

 • Staniszewskie Zdroje
  Staniszewskie Zdroje
 • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
  Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
  separator

  W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

 • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  Zatoka nad Zalewem Wiślanym
 • Źródło Marii zimą
  Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Rusza krajobrazowy konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

      Tym razem czeka nas krótka bo tylko 5 km trasa po mieście.  Spacer po Słupsku rozpocznie się  w sobotę, 8 lutego o godz. 9.00, startujemy z Placu Zwycięstwa i idziemy zobaczyć wnętrza ratusza miejskiego, wejdziemy także na wieżę podziwiać panoramę Słupska. Z ratusza trasa poprowadzi nas do Zamku Książąt Pomorskich. Dla uczestników rajdu będzie specjalny bilet za jedyne 5 zł, dzięki któremu zwiedzimy  m.in. wystawę "Wykapana sztuka. Trzydziestolecie Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury", a także eksponaty historyczne związane z historią Pomorza. Kolejnym punktem będzie budynek Starostwa Powiatowego, zajrzymy na salę posiedzeń i w inne ciekawe zakątki. Potem przejdziemy na ulicę Bałtycką, gdzie odwiedzimy Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych  (dawny "Medyk"). Zwiedzając poszczególne gabinety, będziemy mogli skorzystać z... np. masażu dłoni, bowiem kształci się tutaj techników masażystów. Na tej samej posesji od strony ulicy Poniatowskiego znajduje się siedziba Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, w tym naszego Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Zapraszamy do zwiedzenia powstałego rok temu Centrum Edukacji Ekologicznej "Słupia - rzeka wiedzy" z salą wystawową z dioramami typowych siedlisk związanych z rzeką i jej doliną, po wystawie oprowadzą zwiedzających pracownicy Parku.     

Zakończenie lutowego spaceru po Słupsku przewidujemy przy najnowszym obiekcie Słupska - Parku Wodnym Trzy Fale. Zwiedzimy ten nowoczesny obiekt z basenami oraz Centrum Zdrowia i Rehabilitacji. Po losowaniu upominków i zakończeniu imprezy, będzie można wrócić do Trzech Fal i skorzystać z bogatej oferty Parku Wodnego.

                Zatem zapraszamy do udziału. Nie trzeba się nigdzie zapisywać. Wystarczy w piątek, 07 lutego zaopatrzyć się w mapkę z „Głosu Pomorza” i stawić się z nią w sobotę, 8 lutego o godz. 9.00 na starcie imprezy, czyli przy słupskim ratuszu. Zainteresowanych odsyłamy na łamy gazety i GP24 gdzie będą ukazywały się kolejne informacje zachęcające do udziału w imprezie.