Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

XIX edycja konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” rok szkolny 2019-2020
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Pomorscy
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

13 grudnia w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach odbył się etap gminny ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W konkursie wzięło udział 84 uczestników z 21 szkół podstawowych: 8 z gminy Chojnice, 4 z gminy miejskiej Chojnice, 8 z gminy Brusy oraz 1 z gminy Konarzyny.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań, za który można było uzyskać 70 punktów. Dodatkową konkurencją była gra terenowa "Wyprawa przyrodnika – poznajemy sowy”, za którą zespół mógł uzyskać 14 punktów. Łącznie czteroosobowa reprezentacja mogła zdobyć 274 punkty.

Poniżej prezentujemy wyniki:

Miasto i Gmina Brusy:
1. Iwona Szmyt, Hubert Bembenek, Agata Kloskowska, Karol Łosiński ze Szkoły Podstawowej  w Wielkich Chełmach – 195 pkt.
2. Kornelia Lemańczyk, Aleksandra Kobierowska, Martyna Sypniewska, Wiktoria Kalittaze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach – 188 pkt.
3. Katarzyna Lemańczyk, Natalia Borzyszkowska, Julia Krzoska, Paulina Dończyk ze Szkoły Podstawowej w Leśnie –175 pkt.
4. Julia Trawicka, Tomasz Trawicki, Anna Peplińska, Anna Janikowska, ze Szkoły Podstawowej w Lubni – 171 pkt.
5. Igor Zarębski, Szymon Synak, Paweł Pestka, Wojciech Kulesza ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach – 164 pkt.
6. Anna Weltrowska, Franciszek Czapiewski, Dawid Leszczyński, Hubert Zygmański ze Szkoły Podstawowej w Czapiewicach –146 pkt.
7. Kinga Cieminska, Kinga Fifelska, Sylwester Miszewski, Agata Marchlewicz ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach –151 pkt.
8. Michał Warnke, Łukasz Łącki, Magdalena Łącka, Mateusz Szczepański ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu – 132 pkt.

Miasto Chojnice:
1. Alicja Cemka, Kinga Szumacher, III. Marianna Karczyńska, Julia Rzemieniecka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach – 199 pkt.
2. Martyna Zakrzewska, Paweł Sułkowski, Marta Andrejczuk, Anastazja Chlasta ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach – 174 pkt.
3. Przemek Woroniecki, Zuzanna Drozd, Patrycja Krulikowska, Szczodrowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach – 155 pkt.
4. Paweł Szramka, Marcin Dorszyński, Filip Filipczak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach – 117 pkt.

Gmina Chojnice:
1. Julita Lemanczyk, Piotr Miłaszewski, Mateusz Muchowski, Jakub Nowicki ze Szkoły Podstawowej w Silnie – 189 pkt.
2. Estera Kacalak, Amelia Skonieczna, Paweł Borzyszkowski, Filip Szulc ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach – 173 pkt.
3. Kinga Klonowska, Rafał Orlikowski, Oliwia Modrzejewska, Barbara Zdebska ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie – 169 pkt.
4. Kuba Grugel, Weronika Włódzik, Mikołaj Warsiński, Aleksandra Knyba ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem –169 pkt.
5. Jeremi Szczukowski, Aleksandra Kapischka, Paweł Werochowski, Piotrek Wnuk-Lipiński ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach – 154 pkt.
6. Justyna Żywicka, Zuzanna Sikorska, Klaudia Łącka, Paweł Łącki ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie – 139 pkt.
7. Agata Burczyk, Kinga Szyszka, Nina Raszke, Oliwia Sroka ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi – 135 pkt.
8. Kinga Januszewska, Bartosz Modrzejewski, Anna Kiedrowicz, Paulina Kowalik ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach – 134 pkt.

Gmina Konarzyny:
1. Marcel Wieliński, Martyna Lubiewska, Katarzyna Sielska, Julia Gliszczyńska z Zespołu Szkół Publicznych w Konarzynach – 158 pkt.

Drużyna z Zespołu Szkół Publicznych w Konarzynach automatycznie zakwalifikowała się do etapu parkowego, zgodnie z regulaminem ogólnopolskiego koordynatora konkursu.

III etap (parkowy) odbędzie się dnia 9 stycznia 2019 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach (ul. Turystyczna 10). Do etapu parkowego zakwalifikowały się następujące reprezentacje: Szkoła Podstawowa nr 5 z Chojnic, Szkoła Podstawowa z Silna, Szkoła Podstawowa z Wielkich Chełmów oraz Zespół Szkół Publicznych z Konarzyn. 

Dojazd uczestników konkursu do siedziby Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach odbywa się na koszt własny.

Organizacja konkursu została dofinansowana przez WFOŚiGW w Gdańsku