Bezpłatne warsztaty poświęcone sopockiemu rezerwatowi przyrody – Zajęcze Wzgórze

Data: 06-06-2022

Centrum Poleca warsztaty organizowane przez Fundację Rozwoju UG.

Szanowni Państwo,

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wraz z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gdańsku zaprasza na bezpłatne warsztaty poświęcone sopockiemu rezerwatowi przyrody – Zajęcze Wzgórze, organizowane przez z udziałem edukatorów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Warsztaty odbędą się 10 czerwca w budynku o godzinie 9.00 w Sali Budynku Wydziału Zarządzania UG ul. Piaskowa 9, za Wydziałem Ekonomicznym.

Pierwsza część to prelekcja w Sali - czas trwania około 20-30 minut. Po tym przechodzimy do Rezerwatu (około 30 minut spacerem) i na miejscu warsztaty terenowe, podzielimy się tutaj na dwie grupy i odbędą się zajęcia trwające 45 – 60 minut, gdzie będą mogli Państwo dzięki edukatorom Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zapoznać się z walorami i unikatowymi siedliskami chronionymi w Rezerwacie Przyrody Zajęcze Wzgórze. 

Warsztaty adresowane są do społeczności lokalnej, w tym: w szczególności mieszkańców i działkowców, których prywatne posesje lub działki zlokalizowane są w pobliżu rezerwatu, organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów, nauczycieli, pracowników samorządowych odpowiedzialnych za ochronę przyrody, mieszkańców gminy, w której zlokalizowany jest rezerwat.

Uprzejmie prosimy o udostępnienie tej informacji możliwie szeroko (na tablicy, stronie internetowej, w mediach społecznościowych), bardzo serdecznie zapraszamy do udziału. Warsztaty będą prowadzone przez niezmiernie merytorycznych i posiadających szeroką wiedzę nt. rezerwatu edukatorów z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W związku z tym, że liczba miejsc w sali jest ograniczona (do 50 osób) bardzo proszę o potwierdzenie obecności pod numerem telefonu: 508 702 816 (Organizator – Pani Kamila Szmidt).