Chwasty – kwiaty jak klejnoty

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii
zaprasza na wykład online:

Chwasty - kwiaty jak klejnoty

Spotkanie z Łukaszem Fuglewiczem pracownikiem Słowińskiego Parku Narodowego,
odbędzie się na profilu CIEE w Facebook Live:
w dniu 17 marca 2022 roku o godz. 16:00

Szczegóły w wydarzeniu

 

Niszczone i zwalczane na wszelkie sposoby! Natrętne i nikomu niepotrzebne. Takie skojarzenie zapewne pojawia się w głowie sporej części „ogrodników”, gdy słyszą słowo chwast.

Mamy nadzieję, że nie spodziewacie się po nas sposobów na ich skuteczną eliminację?

28 marca przypada Dzień Doceniania Chwastów i właśnie dlatego pora przedstawić „jasną” stronę chwastów, tym bardziej że rok 2022 został ogłoszony Rokiem Botaniki!

Prowadzący zabierze Was do skarbnicy natury, świata arcyciekawych roślin, które są na wyciągnięcie ręki. Na prezentację składać się będą sylwetki wybranych gatunków roślin, które bywają określane mianem chwastów. Przedstawienie kulturowego znaczenia chwastów czy pokazanie ich w ujęciu regionalnym dopełni obraz i charakter. A wszystko po to, by nauka dostrzegania i akceptowania chwastów posłużyła do poszanowania i ochrony całej przyrody.

 

Transmisja on-line będzie też okazją do podzielenia się dobrymi praktykami związanymi z chwastami czyli przekazaniem inspiracji do tego np. jak uczyć o chwastach …

Na opowieść Łukasza Fuglewicza o chwastach zapraszamy w ramach spotkań miłośników ekologii, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Współorganizatorem wydarzenia jest Słowiński Park Narodowy.

Chwasty - kwiaty jak klejnoty Fot. Łukasz Fuglewicz