Fotografia przyrodnicza - warsztaty terenowo-stacjonarne

Data: 22-04-2022

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
serdecznie zaprasza na bezpłatny warsztat

„Fotografia przyrodnicza”

sobota, 7 maja 2022 r., godz. 7.00-15.00
spotkanie przy wejściu do doliny Samborowo (przy krzyżu, koniec ul. Abrahama)

Chcesz rozpocząć przygodę z fotografią przyrodniczą? Lubisz patrzeć na świat z bliska? Fascynuje Cię świat dzikiej przyrody? Uwielbiasz podziwiać krajobrazy? Chcesz poprawić swoją technikę?

Warsztaty fotograficzne z Markiem Zarankiewiczem są właśnie dla Ciebie! Zapraszamy!

I – plener fotograficzny na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego,
II – część teoretyczna:

  • podstawy fotografii,
  • kadrowanie,
  • trójpodział,
  • warunki oświetleniowe,
  • ustawienia aparatu,
  • etyka.

III – podsumowanie:

  • przegląd wybranych fotografii powstałych podczas pleneru,
  • wymiana doświadczeń i sugestii.

Warsztaty fotograficzne są przygotowane na poziom podstawowy  - od włączenia aparatu do wykonania zdjęcia. Spotkanie będzie się składało z części teoretycznej zorganizowanej w siedzibie CIEE oraz części praktycznej w terenie. Głównym celem warsztatów jest wykonywanie zdjęć w trybie manualnym - będziemy się starali aby każda osoba miała większą świadomość wykonywania zdjęć oraz lepiej panowała nad wszystkimi parametrami i ustawieniami aparatu.  

Miejsce warsztatów:
Część praktyczna: Dolina Samborowo – Trójmiejski Park Krajobrazowy
Część teoretyczna: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Polanki 51

Adresaci: Miłośnicy fotografowania. Warsztaty będą kameralne – dla 10 osób.

Prosimy o: zabranie aparatu fotograficznego, statywu (jeśli posiadacie), prowiantu na cały dzień warsztatu (podczas części stacjonarnej zapewnimy wodę), strój terenowy i wygodne buty.

Prowadzący warsztaty: Marek Zarankiewicz - od 19 lat zajmujący nie fotografią i filmowaniem przyrody, na co dzień prowadzi fundację „Siedlisko Silesia” , której głównym działaniem jest ochrona czynna siedlisk i gatunków. Twórca Ogólnopolskiej Kampania Na Rzecz Sędziwych Drzew - Zdrap Pomarańczowy Znak.

UWAGA! Na wydarzenie obowiązują zapisy: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl Prosimy w tytule maila wpisać „Fotografia przyrodnicza” a w treści podać imię i nazwisko inr telefonu kontaktowego. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszenia, spotkanie jest kameralne, dla 10 osób. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztacie, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt, w celu umożliwienia zaproszenia na szkolenie osób z listy rezerwowej.

Warsztaty realizujemy dzięki wsparciu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

warsztaty "Fotografia przyrodnicza" - żurawie, fot. M. Zarankiewicz