„Jak zarazić ludzi pasją do przyrody?”. Warsztat terenowy dla nauczycieli

Data: 29-03-2023

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
serdecznie zaprasza nauczycieli i edukatorów przyrodniczych
na bezpłatny warsztat terenowy „Jak zarazić ludzi pasją do przyrody?”
który odbędzie się 19 kwietnia 2023 roku (środa) o godz. 11.30

Jak zarazić ludzi pasją do przyrody? Wiedza przyrodnicza bywa użyteczna. Warto wiedzieć (choćby w trosce o własne finanse) jakich gatunków nie wprowadzać do środowiska, jak nie wtopić kasy kupując działkę na terenie podmokłym i czy warto dopłacać do lewoskrętnej witaminy C. Na szczęście poza czysto praktycznymi aspektami są też te, których nie da się „wycenić”. Czas pandemii pokazał, że ludzie zaczęli poszukiwać kontaktu z przyrodą. Nagłe i bardzo szerokie zainteresowanie tymi tematami jest doskonałą szansą na ukazanie niezwykle skomplikowanych ale i bardzo ciekawych zależności świata biologicznego. Jak zatem podsycać tę ciekawość? W jaki sposób mówić o przyrodzie, by słuchacze chcieli sięgnąć po więcej? Istnieje kilka prostych zasad, które mogą w tym pomóc.

Miejsce spotkania: siedziba CIEE (ul. Polanki 51), wyjście w teren – Zajęcza Dolina i wzniesienie Głowica.
Czas trwania: Ok. 4 godziny
Adresaci: Nauczyciele, głównie przyrody i biologii szkół podstawowych i ponadpodstawowych, edukatorzy.
Prosimy o zabranie: odpowiedniego obuwia i odzieży terenowej, prowiantu.
Prowadzący:
Adam Zbyryt – biolog, ornitolog, popularyzator nauki, autor książek przyrodniczych. Miłośnik emocjonalnego i intelektualnego życia zwierząt. Zawodowo związany z Wydziałem Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Specjalizuje się w czynnej ochronie ptaków opartej na naukowych podstawach. W każdy poniedziałek opowiada o przyrodzie w Radiu 357. Występuje w serialu przyrodniczym „Podglądacze przyrody”. Laureat konkursu Popularyzator Nauki 2021. Prowadzi profil na Facebooku „Adam Zbyryt – Człowiek z Puszczy”.

Partnerem wydarzenia jest Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.

WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztat obowiązują zapisy mailowe (prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu): zapisy.ciee@pomorskieparki.pl
Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu.
O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane do udziału w spotkaniu, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt z CIEE, w celu zaproszenia na warsztat nauczycieli z listy rezerwowej.

Warsztat realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Województwa Pomorskiego.

Jak zarazić ludzi pasją do przyrody?