Jubileuszowa Bazuna

dyplom grafika
fot. Dariusz Ożarowski grafika
fot. Dariusz Ożarowski grafika
fot. Dariusz Ożarowski grafika
fot. Mirek Wyrozumski grafika
fot. Mirek Wyrozumski grafika
fot. Mirek Wyrozumski grafika
fot. Mirek Wyrozumski grafika

 

Przez cztery lipcowe dni (7-10 lipca 2022) odbywał się w Gdańsku 50 Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”.

Impreza odbywała się na terenie Politechniki Gdańskiej równocześnie na dwóch scenach – w klubie Kwadratowa i plenerowej przed gmachem głównym PG. W sumie ponad 4000 widzów wysłuchało koncertów, w których wystąpiło blisko 70 wykonawców z całej Polski, w tym prawdziwe legendy poezji śpiewanej: Wolna Grupa Bukowina, Czerwony Tulipan, czy Lubelska Federacja Bardów.

Trójmiejski Park Krajobrazowy był jednym z partnerów imprezy. Nasze logo widniało na wszystkich wydawnictwach, a także ściankach reklamowych imprezy. Przez trzy dni czynne było na terenie Bazuny stoisko z namiotem parkowym i różnymi aktywnościami przyrodniczymi oraz punktem informacji turystyczno-przyrodniczej o TPK. Dodatkowo współpracowała z nami Trójmiejska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Przyłączył się także Nadmorski Park Krajobrazowy przekazując materiały edukacyjne, za które w imieniu organizatorów i własnym dziękujemy. Stoisko przyrodnicze cieszyło się dużym zainteresowaniem gości Bazuny, odwiedzali nas miłośnicy turystyki kwalifikowanej, zaglądali także znani Bazunowi wykonawcy.

Trójmiejski Park Krajobrazowy ufundował również w tym roku po raz pierwszy Nagrodę Specjalną za piosenkę o wybitnych walorach przyrodniczych i edukacyjnych. Nagrodę przyznaliśmy zespołowi „Szumiłąka” za piosenkę „Dom”. Do odsłuchania tutaj: https://www.facebook.com/100081909644441/videos/356228049988748

Kolejna „Bazuna” za rok w Sulęczynie. Polecamy i zapraszamy.