Kolejny przyrodniczy konkurs „Bazuny” za nami

Data: 04-04-2022

 

Pięćdziesiąty rok istnienia Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna rozpoczął się od internetowego konkursu „Wędrówki ptaków w poezji i piosence”.

Jury, w którego składzie również zasiadamy, nagrodziło najlepsze wiersze i najlepszą piosenkę poświęconą ptakom. Oprócz nagród regulaminowych ufundowaliśmy nagrodę w postaci książek do rozpoznawania ptaków, która trafiły do dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Pucku. Dzieci wykonały piosenkę „Sekrety ptasich odlotów” do słów Beaty Bonik.

Nagrodę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w postaci koszulek z motywami ptasimi otrzymał zespół „Niebieski Klucz”. Piosenka „Odlot” w ich wykonaniu zajęła ex aequo pierwsze miejsce oraz otrzymała nagrodę publiczności.

Zapraszamy w imieniu organizatorów oraz własnym w drugi weekend lipca na dziedziniec Politechniki Gdańskiej, gdzie odbędzie się jubileuszowa 50 -ta Bazuna. Wśród stoisk towarzyszących imprezie nie zabraknie edukacyjnego namiotu TPK, fundujemy także Nagrodę Specjalną Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego za piosenkę o wybitnych walorach przyrodniczych.

Do posłuchania:

https://www.youtube.com/watch?v=NR3ZDrmWheo&list=PLEVarlQ6d8GyLlwIc6mYostr3k-5vQ3sN&index=10

https://www.youtube.com/watch?v=fb_lMsLCqNY&list=PLEVarlQ6d8GyLlwIc6mYostr3k-5vQ3sN&index=8

członkowie zespołu "Niebieski Klucz" (fot. z archiwum Bazuny)