Konkurs Internetowy "Ogród nocą"

Data: 24-05-2024

Nasze ogrody tętnią życiem całą dobę. Aktywności zwierząt pięknie się przenikają i jedne ustępują miejsca następnym. To dla nas noc jest zagadką i najczęściej napawa nas lękiem. Nie bez przyczyny nie ogarniamy wzrokiem zbyt wiele po ciemku, jakby rozum podpowiadał, że to nie do końca nasza bajka.

Są jednak zwierzęta, które dopiero po zmroku zaczynają swą aktywność. W prosty sposób możecie się o tym przekonać sami, instalując w ogrodzie foto pułapkę.

Mamy dla was propozycję „zabawy”, stwórzcie łańcuch zależności (niekoniecznie pokarmowych) zwierząt z naszej grafiki komiksowej. Im więcej gatunków uda Wam się przemycić i im ciekawsze historie im przypiszecie, tym większa szansa na nagrodę książkową.

Zapraszamy do "zabawy". Piszcie do nas w komentarzach pod tym postem na profilu CIEE na FB 

Na Wasze pomysły czekamy do 2 czerwca.

Autorką komiksu jest Justyna Kierat Pod kreską.

Komiks przygotowaliśmy do cyklu "zielonych" postów na FB, w projekcie „bezOGRÓDEK o bioróżnorodności”. Realizujemy go w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Nagrody książkowe zostały sfinansowane ze środków własnych województwa pomorskiego.

 

Rysunek komiksowy "Ogród nocą" autorstwa Pani Justyny Kierat
książki do wygrania w konkursie "Ogród nocą", fot. KK