Limitowane warsztaty za nami

Data: 14-12-2023

Limitowane warsztaty to zawsze łakomy kąsek, tak było i tym razem. Szczęśliwcy mieli okazję wziąć udział w zajęciach „Piętką w dół - ogródek na warsztat” oraz „Ogródkowa herpetofauna”. Była nauka sadzenia krokusów, uczestnicy już wiedzą, że cebule mają swoje piętki :) Krokusy to dla dzikich zapylaczy cenny pożytek wczesnowiosenny, więc warto kolorować nimi zielone fragmenty naszych ogródków.

Podczas spotkania z herpetologiem przemówiły też żaby i szybko stało się jasne, która jest najgłośniejsza. Była również możliwość obejrzenia z bliska wylinki węża... Wszystko po to, by poznać i nauczyć się jak dbać o bioróżnorodność w swojej okolicy. Dzięki takim zajęciom nasi goście wiedzą już jak aranżować choćby i niewielkie przestrzenie, które będą pełne życia.

Zajęcia były częścią projektu „BezOGRÓDEK o bioróżnorodności” który realizujemy w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

dzieci oglądają wylinkę węża, fot. MWS
płazie rzeźby też wzbudziły zainteresowanie, fot. JK
uczymy się sadzić krokusy, fot. AB
wszyscy gotowi na prezentację i działanie, fot. JK