Natura życia i natura w życiu – terenowe warsztaty fitoterapeutyczne dla dorosłych

Data: 03-06-2022

Natura życia i natura w życiu – terenowe warsztaty fitoterapeutyczne dla dorosłych

Data: 13 czerwca 2022 r. godzina 16:00 Gdańsk, Park Reagana (wejście D, dojście do ul. Jagiellońskiej).

Data: 18 lipca 2022 r. godzina 16:00 Gdynia, Działki Leśne (wejście do lasu między SP 26 przy ul. Tatrzańskiej 40 a przystankiem autobusu Nowogrodzka 02 linia 204 ). Sugerowany dojazd – autobusem numer 204 z dworca głównego PKP w Gdyni przystanek 04.

Miejsca spotkania sprecyzujemy w przyszłym tygodniu.

Czas trwania każdego spaceru: 2 godziny

Obowiązują zapisy: 58 301 80 99 oraz 785 898 621 (telefony odbierane są w godzinach pracy)

Limit miejsc na warsztacie – 20 osób

Prowadząca: Dorota Grądzka

Terapeutka medycyny naturalnej i chińskiej. Prowadzi gabinet „Natura Życia”. Przychodzą do niej ludzie po zdrowie i dobre samopoczucie. Prowadzi bloga (https://naturazycia.pl/blog/), w którym omawia zioła i ich dobroczynne działanie dla zdrowia. Dzieli się wiedzą w audycjach radiowych w Radio Gdańsk. Działa jako wolontariusz dla Fundacji Fly prowadząc zajęcia z ziołolecznictwa dla seniorów.

Od lat nieustannie się uczy u mistrzów zielarstwa, a od kilku lat studiuje medycynę chińską. Aktywnie uczestniczy w życiu zielarskiej społeczności poprzez udział w Zielarskich Zlotach oraz członkostwo w Polskim Towarzystwie Zielarzy i Fitoterapeutów.

Podczas spaceru przyrodniczego uczestnicy nauczą się jak rozpoznawać rośliny, poznają zasady zbierania ziół (z uwzględnieniem ochrony przyrody i szacunku dla natury) oraz zastosowanie zdrowotne wybranych gatunków roślin. Dowiedzą się jakie leki możemy pozyskiwać z natury, poznają aptekę rosnącą na łąkach.

Zdjęcie przedstawia prowadzącą spacer w otoczeniu zieleni