Rodzinna wyprawa - „Piaskiem pisane – z lunetą w świecie fok i sieweczek”

Data: 19-07-2022

W ramach cyklu NATURALnie przygoda serdecznie zapraszamy

na rodzinną wyprawę „Piaskiem pisane – z lunetą w świecie fok i sieweczek”.

Podczas wędrówki do ujścia Wisły opowiem Wam o dzikiej przyrodzie i skarbach tego wyjątkowego miejsca. Pokażę „ptasie rarytasy”, wspólnie będziemy wypatrywać co jeszcze można zobaczyć spacerując wzdłuż brzegu rzeki. A może wytropimy ślady któregoś z dzikich mieszkańców rezerwatu? Przekonacie się dlaczego należy zapewnić ptakom i fokom spokój. Z platformy obserwacyjnej popodziwiamy dziki skrawek plaży i krajobraz stożka ujściowego królowej polskich rzek. Mam nadzieję, że uda się nam wypatrzeć foki, choć oczywiście niczego nie obiecuję. Jedno jest pewne – nasza wyprawa będzie piaskiem pisana…
Zachęcam do zabrania lornetek!


Na zakończenie wyprawy polecamy rodzinny piknik na plaży.

Spotkanie poprowadzi Jowita Kurach - przyrodniczy edukator z CIEE

Warto zabrać: wygodne buty i odpowiedni strój (w ujściu często wieje wiatr), czapkę z daszkiem i okulary słoneczne, lornetkę (przewodnik będzie miał lunetę), ołówek/długopis, prowiant i koc piknikowy.

Termin: 24 lipca 2022, godz. 10:05
Miejsce spotkania: Świbno, przystanek autobusowy Przystań (sugerowany przyjazd autobusem 112 wyjeżdżającym z Gdańska Głównego o godz. 9.17

Trasa: Świbno - Przekop Wisły - ujście Wisły (ok. 2,5 km plus droga powrotna).

Ścieżka prowadzi wzdłuż Przekopu Wisły - fragmentami leśna, kamienna, betonowa, piaszczysta, z utrudnieniami typu przewrócone drzewo, dziury między kamieniami. Wędrujemy do rezerwatu przyrody Mewia Łacha, więc na wyprawę nie możemy zabrać psów.

Czas trwania: ok. 4 godz.

Wyprawę kończymy przy platformie obserwacyjne w ujściu Wisły, po zakończeniu uczestnicy mogą samodzielnie wrócić do Świbna (wejściem 1 lub 2) lub spędzić rodzinnie czas na plaży, poza terenem rezerwatu.

WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl lub telefoniczne 58 301 88 99. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu, liczby osób i wieku dzieci.  Wyprawa jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 lat.

Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu dostępnego na stronie internetowej organizatora.

Liczba miejsc ograniczona (20)!

 

fot. JK