Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
serdecznie zaprasza na bezpłatny warsztat dla rodzin z dziećmi:
„Rysujemy komiksowe pszczoły”
Pszczoła jaka jest, (nie) każdy widzi. Polskie gatunki tych cennych zapylaczy charakteryzuje duża różnorodność – najmniejsze mierzą kilka milimetrów, a największe ponad 2 centymetry, niektóre są mocno owłosione, a inne prawie wcale, na ich ciałach znajdziemy brąz, żółć, ale też biel, czerń, czerwień, a nawet zieleń i złoto.
Najpierw poznacie podstawowe informacje o życiu dzikich pszczół. Później, pod okiem prowadzącej, spróbujecie je narysować, i to tak, żeby można było na podstawie rysunku rozpoznać gatunek portretowanego owada.
Zapraszamy na twórczy warsztat „Rysujemy komiksowe pszczoły”, w fascynujący świat owadów wprowadzi nas Justyna Kierat, autorka rysunków komiksowych „Pod kreską”.
Termin: 9 marca (niedziela), godz. 10:00-11.30
Miejsce: siedziba CIEE (ul. Polanki 51, Gdańsk)
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku od 7 lat
WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztat obowiązują zapisy mailowe na adres: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl
W tytule maila należy wpisać „Rysujemy komiksowe pszczoły”, a w treści:
- imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy do opiekuna/rodzica
- liczba i wiek dzieci
Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt z CIEE, w celu zaproszenia na warsztaty osób z listy rezerwowej. Liczba miejsc jest ograniczona do 30 miejsc!
Prowadzenie: dr Justyna Kierat – pracę magisterską oraz doktorską, obie na temat samotnych pszczół, obroniła na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również uzupełniające studia magisterskie z ochrony środowiska na Wydziale Chemii UJ. W pracy badawczej interesuje ją głównie bioróżnorodność polskich pszczół, którą bada m.in. w Kampinoskim Parku Narodowym i okolicach Krakowa. Zajmuje się edukacją przyrodniczą, prowadząc zajęcia dla dzieci i dorosłych, głównie na temat pszczół i ptaków; współpracowała w tym zakresie m.in. z bibliotekami, szkołami, przedszkolami, Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych, Fundacją Kwietną. Prowadzi kurs „Pszczoły w mieście – specjalista ds. owadów zapylających w warunkach miejskich” w Polskiej Szkole Dendrologii i Arborystyki. Ilustruje materiały edukacyjne i książki, w tym własne (m.in. „Pszczoły miodne i niemiodne”, „Mrówki małe i duże”, „Pająki w sieci i bez sieci”, wyd. Multico). Prowadzi strony na Facebooku: Pod kreską i Żołna na łowach.
Warsztat realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.