Spotkanie podróżniczo-przyrodnicze "GŁOS LAGUNY"

Data: 16-03-2022

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
w ramach cyklu spotkań podróżniczo-przyrodniczych „CIEEkawi świata”
zaprasza na opowieść Kamili Chomicz:
„GŁOS LAGUNY”

Spotkanie odbędzie się 31 marca 2022 roku o godz. 16:00
w siedzibie CIEE (Gdańsk, ul. Polanki 51).

W 2017 roku zainicjowałam w Bacalar w Meksyku, projekt GŁOS LAGUNY. Kręciłam wywiady z naukowcami i organizowałam wystawy artystyczne. Poczułam wtedy ogromną potrzebę promocji nauki, tak aby wiedza na temat tego niezwykłego wodnego ekosystemu, w którym żyją mikrobiality,  trafiała do ludzi. To wpływało na ich decyzje i podejmowane wybory, a w konsekwencji przyczyniało się do ochrony przyrody w tym miejscu. Sztuka była efektywną formą przekazywania informacji.

Projekt GŁOS LAGUNY miał na celu oddanie głosu wodzie, stromatolitom i innym formom życia, które nie mówią ludzkim głosem.

 

Jestem absolwentką biologii (UG Gdańsk), Akademii Filmu i Telewizji (Warszawa) , uczęszczałam do Gdańskiego Studium Fotografii. Nagrywam filmy, robię zdjęcia, organizuję warsztaty i spotkania etc. Tworzę różnego rodzaju kampanie edukacyjne i projekty społeczno - artystyczne, w których to staram się w kreatywny i ciekawy sposób opowiedzieć o ważnych dla mnie sprawach. Współpracuję z różnymi instytucjami, organizacjami i niezależnymi artystami, część projektów realizuję niezależnie, a część w ramach działalności Fundacji MI-RO-RO. W ostatnich trzech latach tematy moich prac artystycznych, głównie filmów, dotyczą, ekologii, zrównoważonego rozwoju wsi i miast, turystyki ekologicznej i popularyzacji nauki. 

UWAGA!
Na wydarzenie obowiązują zapisy: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl
Prosimy w tytule maila wpisać "Głos Laguny", a w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu.

Działalność Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku  jest finansowana za środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy!

fot. Kamila Chomicz