W pogoni za cieniem. Opowieść łowcy zaćmień. - live na fb

Data: 02-11-2022

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
w ramach spotkań „CIEEkawi świata”
zaprasza na opowieść:

„W pogoni za cieniem. Opowieść łowcy zaćmień.”

Spotkanie online z Karolem Wójcickim odbędzie się na profilu CIEE w Facebook Live: https://www.facebook.com/CIEEGdansk/live/
w dniu 16 listopada 2022 roku o godz. 18:00

Jak to jest stanąć w cieniu Księżyca? Co dzieje się ze światem, gdy w mgnieniu oka dzień zamienia się w nocy? O pogoni za całkowitym zaćmieniem Słońca, jednym z najbardziej ulotnych zjawisk astronomicznych opowie Karol Wójcicki - popularyzator nauki, podróżnik i fotograf.

Karol Wójcicki
Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach na Facebooku.
Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.
Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.
Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Na opowieść łowcy zaćmień zapraszamy w ramach spotkań podróżniczo-przyrodniczych „CIEEkawi świata”, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Spotkanie finansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W pogoni za cieniem. Opowieść łowcy zaćmień. fot. K. Wójcicki