Wypalanie w drewnie - bezpłatne warsztaty pirograficzno-ornitologiczne

Data: 15-09-2022

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty pirograficzno-ornitologiczne:

„Wypalanie w drewnie”

Terminy do wyboru: 29 września (czwartek), godz. 16:00-18.15 lub 16 października (niedziela), godz. 10:00-12.15

Miejsce: siedziba CIEE (ul. Polanki 51, Gdańsk)

Pirografia to niezwykła dziedzina sztuki, która już od setek lat fascynuje ludzi. Jej urok tkwi w rustykalnym i naturalnym pięknie, o czym przekonają się uczestnicy spotkania, tworząc swoje dzieło. Każdy otrzyma wybrany przez siebie przedmiot - plaster drewna i zakładkę do książki, który będzie mógł ozdobić wzorem o tematyce ornitologicznej.

Tematem przewodnim będą dziuplaki, więc na drewnie wylądują dzięcioły i sikorki. W świat wypalania w drewnie wprowadzi Sylwia Janczyszyn (zajrzyjcie do jej ognistego świata https://pirografia.com.pl/) a o dziuplakach opowiemy my.

WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe – zapisy.ciee@pomorskieparki.pl (prosimy o podanie wybranego terminu, imienia i nazwiska oraz numeru telefonu), a w tytule: Wypalanie w drewnie.
Warsztaty są przeznaczone dla osób pełnoletnich. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt z CIEE, w celu zaproszenia na warsztaty osób z listy rezerwowej. Na warsztatach mamy tylko 10 miejsc! Zapisanie się na warsztaty jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu.

Warsztaty realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Kilka słów od prowadzącej:
nazywam się Sylwia Janczyszyn i swoją przygodę z pirografią rozpoczęłam w 2014 roku i pokochałam ją od pierwszych wypalonych krzywych kresek. Gdy jest się samoukiem początki nigdy nie są łatwe ale dzięki temu doskonale wiem z czym borykają się początkujący pirografiści oraz z jakimi trudnościami mamy do czynienia na każdym z etapów na jakim się znajdujemy i co robić by ich unikać. Wyspecjalizowałam się w portretowaniu zwierząt, ale nie tylko one są tematem moich prac, które możesz podglądać na

https://www.instagram.com/pirografia.sylwia.janczyszyn/

https://www.facebook.com/PirografiaSylwiaJanczyszyn

Jestem autorką pierwszego w języku polskim kompleksowego podręcznika o pirografii pt. "Pirografia bez tajemnic".

 

Wypalanie w drewnie