Wystawa „Malując śpiew. W krainie ptaków”

Data: 02-11-2022

Zapraszamy na wystawę „Malując śpiew. W krainie ptaków”

O wystawie: Cykl „Malując śpiew. W krainie ptaków” to owoc mojej dwuletniej pracy. Ptaki od zawsze budziły we mnie fascynację. Od najdawniejszych czasów człowiek próbował je naśladować. To właśnie marzenia ludzi o lataniu zrodziły starogrecki mit o Ikarze. Ptaki symbolizują słońce, powietrze, bóstwa, ale także i nieśmiertelność, duszę oraz wolność. Każdemu gatunkowi przypisuje się inne znaczenie symboliczne. Ptakami z najbardziej rozbudowaną symboliką są sowy. Symbolizują mądrość, wiedzę, przenikliwość i erudycję. Żuraw w kulturze dalekowschodniej symbolizuje długowieczność, piękno. Gęś to symbol czystości i krzepkości. Choć na chwilę przysiąść, wzlecieć w przestrzeń, doznać zawrotu głowy i pikując ku ziemi nie czuć lęku, lecz szczęście, podrażnić emocje, by potem barwą, światłem i cieniem malować.

Krystyna Maria Kahsin - malarka i akwarelistka. Opracowała własną technikę akwareli i gwaszu. 17 wystaw indywidualnych. Autorka publikacji "Były...piękne i dumne! Spichlerze Gdańskie" oraz „Widoki Motławy”. Malowanie jako poszukiwanie indywidualnych prawd, jako miejsca dla siebie tu i teraz. Podróż w głąb siebie. Kreowanie własnej rzeczywistości to proces najważniejszy.

Wystawa będzie eksponowana do końca lutego 2023 r., zapraszamy w godzinach naszej pracy. Przed przyjazdem warto upewnić się czy jesteśmy w siedzibie (CIEE, ul. Polanki 51, Gdańsk), czasami wszyscy pracujemy w terenie. Na zachętę kilka zdjęć z wernisażu (dziękujemy autorowi Jackowi Sadłowskiemu), który uświetnił koncert Anny Ciaszkiewicz i prelekcja Dariusza Ożarowskiego "Ptaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego". Spotkanie zorganizowaliśmy we współpracy z Trójmiejską Grupą OTOP i Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądem Piosenki Studenckiej Bazuna. Dziękujemy pięknie!

Podczas wernisażu Włodek Raszkiewicz z Radia Gdańsk nagrał Magazyn Ekologiczny, zachęcamy do posłuchania.

Wernisaż wystawy „Malując śpiew. W krainie ptaków”. Fot. Jacek Sadłowski
Galeria prac. Fot. Jacek Sadłowski
Galeria prac. Fot. Jacek Sadłowski
Koncert Anny Ciaszkiewicz. Dziękujemy artystce i Bazunie za owocną współpracę. Fot. Jacek Sadłowski
Prelekcja Dariusza Ożarowskiego "Ptaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego". Fot. Jacek Sadłowski
GILE. Zatrzymane myśli przemijania. aut. Krystyna Maria Kahsin