XXIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Data: 09-11-2023

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych wraz z organizatorami ogólnopolskimi Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych oraz Porozumieniem Parków Krajobrazowych Polski, zapraszają uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII  z terenu parków krajobrazowych i ich otulin do udziału w konkursie. Tegoroczne hasło konkursu to "Ssaki Polski". Czekamy na zgłoszenia zainteresowanych szkół. W województwie pomorskim organizacją konkursu w poszczególnych parkach zajmują się koordynatorzy parkowi. Kontakt do poszczególnych koordynatorów znajduje się w załączonym regulaminie konkursu. Do końca listopada zainteresowani nauczyciele przesyłają formularz zgłoszenia (zał. 4 do regulaminu) na adres koordynatora parkowego. Konkurs przebiega w dwóch częściach, pierwsza to część wojewódzka, do której odnosi się załączony szczegółowy regulamin dla województwa pomorskiego, druga ogólnopolska do której przystąpi jedna zwycięska drużyna z województwa pomorskiego. 

Etapy szkolny i gminny odbędą się w poszczególnych parkach do 31.01.2024 oraz do 29.02.2024. Etap parkowy (powiatowy) zaplanowany jest we wszystkich parkach  na 14 marca 2024 na godz.10.00. O miejscu konkursu koordynatorzy będą informowali zainteresowane i zgłoszone placówki.  Zwycięskie drużyny z poszczególnych parków będą rywalizowały między sobą o miano najlepszych w województwie podczas dwudniowego pobytu w Zielonej Szkole w Schodnie.

Jedna drużyna z województwa pomorskiego będzie nas reprezentowała na finale ogólnopolskim w dniach 3-6 czerwca 2024 r. Finał odbędzie się w województwie opolskim.

Tekst: koordynator wojewódzki Anna Mariola Kasprzak

Jeleń szlachetny, jeden z naszych największych ssaków.  fot.L.Duchnowicz
Integracja podczas finału wojewodzkiego konkursu w  kwietniu 2023 roku fot. A. Kasprzak