Akcja „Wielkanoc – NATURAlnie JAJO”!

Rys. D. Kilon Plansza edukacyjna grafika

ZNAJDŹ JAJO → PRZYGOTUJ PISANKĘ → OPUBLIKUJ ZDJĘCIE → ZYSKAJ UPOMINEK


Kochani, wielkimi krokami zbliża się czas ozdabiania wielkanocnych pisanek. Technik jest oczywiście wiele, wszystko zależy od fantazji twórcy! Pragniemy zaprosić Was do wspólnej zabawy, inspirowanej naturą. Świat ptaków jest bardzo barwny, ptasie jaja też bywają różnorodne, często zaskakujące. Spróbujmy odwzorować rzeczywiste wzory występujące w przyrodzie.
Oto zasady!
❶ W 5 miejscach zostawiliśmy drewniane jaja, do każdego punktu trafiło 10 sztuk
❷ Chętni mogą zdobyć jajo, oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się jakie zasady odbioru obowiązują w danym punkcie (informacje poniżej). Bezpieczeństwo najważniejsze, sposób musi być bezkontaktowy. Jedna osoba (lub jedna rodzina) może zgarnąć jedno jajo.
❸ W domu, korzystając z załączonej planszy edukacyjnej, należy przyozdobić swoją NATURAlną pisankę. Pamiętaj, że ma przypominać ptasie jajo z planszy.
❹ Sfotografuj swoją pisankę, zdjęcie wrzuć jako komentarz do posta „NATURAlnie jajo”, podpiętego na naszym profilu https://www.facebook.com/CIEEGdansk
❺ Dla wszystkich, którzy się zaangażują w naszą zabawę, przygotujemy niespodzianki
❻ Na Twoje zdjęcie czekamy do Wielkanocy (do 3 kwietnia 2021 r.).


Lista punktów i zasady odbioru drewnianych jaj:
Ѳ Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Polanki 51 - odbiór bezkontaktowy. Jaja będą wyłożone na tarasie w godz. 8:00 - 15:00 w dniach 29.03-1.04.2021. Zalecamy wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu zapowiedzenia się i upewnienia, że jaja są jeszcze dostępne. Tel: 58 301 80 99
Ѳ Dom Sąsiedzki w Oliwskim Ratuszu Kultury, Gdańsk Oliwa, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, tel. 601 057 574, kontakt także przez Messengera https://www.facebook.com/domsasiedzkiwoliwskimratuszukultury/ po wcześniejszym zaanonsowaniu się jajo zostanie przekazane zainteresowanemu w bezkontaktowy (umówiony) sposób, od 26.03.21 r. do 30.03.21 r. w godzinach pracy Domu Sąsiedzkiego.
Ѳ Klub Sąsiedzki Garaż, ul. Kielnieńska 128 (Gdańsk). Jaja będą do odbioru w sobotę 27.03.21 w godz. 16:00-18:00 w siedzibie Garażu
Ѳ ISE Chełm, ul. Biegańskiego 10/12 (Gdańsk), jaja będą wystawione do odbioru przed siedzibą ISE w piątek 26.03.21 w godz. 16:00-18:00 (odbiór bezkontaktowy)
Ѳ ISE Dolne Miasto ul. Reduta Wyskok 2 (Gdańsk). Jaja będą wyłożone przed siedzibą do skrzynek na kwiaty, które stoją na trawniku. Można odebrać w dowolnym terminie, również podczas weekendowego spaceru (odbiór bezkontaktowy).
Życzymy powodzenia w Ꙭ JAJ i ozdabianiu, jesteśmy bardzo CIEEkawi efektów Twojej twórczej pracy