Czy grozi nam „cicha wiosna”? Czerwona lista ptaków Polski - o wymieraniu, kryzysie bioróżnorodności i nadziei.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
zapraszają na opowieść:
Czy grozi nam „cicha wiosna”? Czerwona lista ptaków Polski - o wymieraniu, kryzysie bioróżnorodności i nadziei.

Spotkanie z  Tomaszem Wilkiem  odbędzie się na profilu CIEE w Facebook Live: https://www.facebook.com/CIEEGdansk/live/  w dniu 14 kwietnia 2021 roku o godz. 17:00.

Nasza planeta doświadcza głębokiego kryzysu bioróżnorodności. Jego skalę pomagają nam oceniać czerwone listy - opracowania szacujące ryzyko wymarcia gatunków. Wydana aktualnie Czerwona lista ptaków Polski wskazuje, że co piąty gatunek w naszym kraju zagrożony jest wyginięciem. Jakie gatunki i siedliska doświadczają najsilniejszego regresu? Co wymieranie gatunków oznacza dla przyrody i dla każdego z nas i jak możemy mu przeciwdziałać? To prezentacja dla dużych i małych, bogatych i biednych, z lewa i z prawa. Bo kryzys bioróżnorodności dotyka każdego z nas.

Prelekcja odbędzie się w ramach comiesięcznych spotkań miłośników ekologii, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Partnerem wydarzenia jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, obchodzące w tym roku XXX-lecie. 

Czy grozi nam „cicha wiosna”? Czerwona lista ptaków Polski - o wymieraniu, kryzysie bioróżnorodności i nadziei. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, grafika A. Ciszewska