Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Data: 15-01-2021

Jak co roku o tej porze, mieliśmy przyjemność poprowadzić zajęcia edukacyjne  z cyklu Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym.  Tegoroczne ferie pod wieloma względami były inne niż dotychczasowe.  Jednakże pomimo licznych ograniczeń było nam niezmiernie miło spotkać się z grupami szkolnymi w realu.  

Tym razem zajęcia odbyły „pod chmurką”: nad jeziorem Kapliczne, w miejskim parku w Kościerzynie i na terenach leśnych w sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Strzelnica” w Kościerzynie.

Piękne okoliczności przyrody  i padający śnieg były dobrym tłem do rozmów na temat życia i zwyczajów zwierząt. Mówiliśmy o tym co zwierzęta robią zimą,  jak powinniśmy się zachować spotykając dzikiego zwierza oraz czy w okresie zimowym zwierzęta potrzebują naszej pomocy?  Nie zabrakło również informacji o tym jak dokarmiać ptaki i które gatunki możemy spotkać przy karmniku. Zachęcając do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu zachęcaliśmy do nauki rozpoznawania tropów i obserwacji ptaków. W zajęciach w parku i nad jeziorem wzięło udział 15 grup szkolnych (ok. 165 osób).

Dodatkowo wraz z Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych przygotowano i zorganizowano grę terenową „Kaszëbskô stegna”. Na terenach leśnych w CKK „Strzelnica” ukryto szereg zadań i zagadek o tematyce przyrodniczej, ale również nawiązujących do kultury i historii regionu. W grze wzięło udział 14 grup zorganizowanych ( około 150 osób) oraz odbiorcy indywidualni, głownie rodziny z dziećmi.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce.

Zadania z zakresu edukacji ekologicznej realizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy finansowo wspierane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Samorząd Województwa Pomorskiego.

 

Grafika 1: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 2: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 3: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 4: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 5: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 6: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 7: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 8: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 9: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 10: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 11: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 12: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 13: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 14: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 15: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 16: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 17: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 18: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym