Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Pomorscy
Tradycyjne ogrody
Zamień nawłocie na malwy przy płocie
Misja Natura
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Mapy

 W dniu 5 czerwca 2018 roku po raz 27-y w siedzibie parku spotkali się uczniowie gimnazjów i VII klas szkół podstawowych. Rywalizacja konkursowa zgromadziła przedstawicieli 12 szkół z miast Słupska i Bytowa oraz powiatów słupskiego i bytowskiego.

„Lasy – zielony skarb Pomorza” to tytuł tegorocznego konkursu, który  poprzedzony był warsztatami terenowymi  w Gałążni Małej. Młodzież musiała wykazać się znajomością zagadnień związanych z funkcjonowaniem PK „Dolina Słupi” oraz siedlisk leśnych występujących na jego terenie.

Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać  test z zadaniami, rozpoznać charakterystyczne gatunki i siedliska ze zdjęć,  a w dogrywce wykazać się znajomością gatunków drzew.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik uzyskała Joanna Tomaszewska z SP nr 3 w Słupsku przed Karolem Borodziukiem z Niepoględzia, Dawidem Stereńczakiem z Gimnazjum nr 6 w Słupsku oraz Łukaszem Lemańczykiem z Kobylnicy.

W klasyfikacji drużynowej dużą niespodzianką było zdobycie I miejsca przez drużynę SP w Globinie, przed Kobylnicą, Niepoględziem i Gimnazjum nr 6 w Słupsku.