Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

 • Dolina Łeby
  Dolina Łeby
 • Dolina rzeki Chociny
  Dolina rzeki Chociny
 • Jezioro Wielkie Brodno
  Jezioro Wielkie Brodno
 • Lasy sopockie
  Lasy sopockie
 • Leśne oczko
  Leśne oczko
 • Niszczycielska działalność wiatru
  Niszczycielska działalność wiatru
 • Rezerwat Kacze Łęgi
  Rezerwat Kacze Łęgi
 • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
  Rozlewisko rzeki Zbrzycy
  separator

  Nad Jez. Milachowo.

 • Staniszewskie Zdroje
  Staniszewskie Zdroje
 • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
  Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
  separator

  W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

 • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  Zatoka nad Zalewem Wiślanym
 • Źródło Marii zimą
  Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Pomorscy
Tradycyjne ogrody
Zamień nawłocie na malwy przy płocie
Misja Natura
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Mapy

Edukatorzy Centrum aktywnie włączyli się w festiwal Gdynia Design Days.
Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje, program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Przez 10 lipcowych dni Gdynia staje się tym samym najlepszym letnim miejscem spotkań branży projektowej. W tym roku festiwal odbywał się pod hasłem ERROR. Był to doskonały pretekst do zaprezentowania efektu współpracy Centrum z Wydziałem Środowiska Urzędu Miasta w Gdyni. Z tego powodu jeden z festiwalowych dni spędziliśmy w Gdynia InfoBox.
Nadmiar wody w miastach bywa kłopotliwy. Idealną odpowiedzią na małą retencję wody są ogrody deszczowe – ich ideę przybliżaliśmy w oparciu o interaktywny model oraz eksperymentalny ogród deszczowy.
Deszcz to synonim życia – woda, która oczyszcza powietrze i zapewnia życie faunie i florze. Jego ożywcza moc bywa niestety również destruktywna, szczególnie w zabudowanych miastach. Lokalne podtopienia, które pociągają za sobą straty finansowe, są skutkiem ograniczenia zielonych przestrzeni w mieście, które w naturalny sposób absorbują wodę. Ogrody deszczowe to nasadzenia roślin w gruncie bądź pojemniku, usuwające zanieczyszczenia z przepływającej wody deszczowej, zbieranej z powierzchni dróg, placów i dachów. Ideę ogrodów deszczowych pokazaliśmy na przykładzie ogrodu deszczowego, który pojawił się w maju przy Gdyńskim InfoBoxie.

Na zakończenie tego deszczowego dnia ekspert Elżbieta Urbaniak poprowadziła warsztat "Kreatywne sposoby zagospodarowania wody w mieście".

Jeśli jeszcze ktoś nie widział ukwieconego ogrodu deszczowego to polecamy adres: ul. Świętojańska 30 w Gdyni:) I porcję wiedzy w pigułce: http://ciee-gda.pl/ciee-ogrod/ogrod-deszczowy/ oraz http://www.gdynia.pl/ogroddeszczowy