„Morze Bałtyckie w obiektywie” - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Mroczny, niebieski, rozświetlony, wzburzony, turkusowy, groźny, spieniony, wyciszony, zamglony...  Jaki jeszcze może być nasz Bałtyk?

Prawie wszystkie odsłony Morza Bałtyckiego i nadmorskiej przyrody przedstawiają zdjęcia przysłane na konkurs fotograficzny „Morze Bałtyckie w obiektywie”. Do fotografowania naszego morza zachęcaliśmy z okazji Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego obchodzonego 22 marca. Wydarzenie zostało ustanowione przez Komisję Helsińską aby zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na problemy związane z ochroną Bałtyku. Zwłaszcza my, mieszkańcy kraju nadbałtyckiego powinniśmy być tego świadomi. Praktycznie cały obszar naszego kraju znajduje się w zlewni Bałtyku, więc wszyscy mamy wpływ na to, co do niego wpływa. Ponieważ Bałtyk jest morzem stosunkowo niewielkim jego środowisko jest szczególnie narażone na degradację.

Konkurs został rozstrzygnięty 5 kwietnia na drodze otwartego głosowania.  Wyniki konkursu znajdują się na naszym profilu Facebook Błękitna Szkoła. Laureatom gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszym konkursie.

Konkurs zorganizowano dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Gdańsku.

Oto bałtycka galeria wybranych zdjęć...

Tekst: LB
Władysławowo, 07.04.2021
Chałupy
Chłapowo
Władysławowo
Władysławowo
Władysławowo
Jastarnia
Kuźnica
Władysławowo
Karwia
Karwieńskie Błota
Dębki
Grafika 12: „Morze Bałtyckie w obiektywie” - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Grafika 13: „Morze Bałtyckie w obiektywie” - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Grafika 14: „Morze Bałtyckie w obiektywie” - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Władysławowo
Władysławowo