Natura życia i natura w życiu – terenowe warsztaty fitoterapeutyczne dla dorosłych

Trenerka Dorota Grądzka grafika

Natura życia i natura w życiu – terenowe warsztaty fitoterapeutyczne dla dorosłych
Data: 27 maja 2021 r. godzina 16:00 Gdańsk, Dwór Oliwski, Bytowska 4, nie wchodzimy na teren hotelu, miejsce zbiórki przy stawie.
17 czerwca 2021 r. godzina 16:00 Gdynia, Polanka Redłowska przy parkingu, ul. Juliana Ejsmonda.
Czas trwania każdego spaceru: 2 godziny
Obowiązują zapisy: 58 301 80 99 oraz 785 898 621 (telefony odbierane są w godzinach pracy)
Limit miejsc na warsztacie – 20 osób
Prowadząca: Dorota Grądzka
Terapeutka medycyny naturalnej i chińskiej. Prowadzi gabinet „Natura Życia”. Przychodzą do niej ludzie po zdrowie i dobre samopoczucie. Prowadzi bloga (https://naturazycia.pl/blog/), w którym omawia zioła i ich dobroczynne działanie dla zdrowia. Dzieli się wiedzą w audycjach radiowych w Radio Gdańsk. Działa jako wolontariusz dla Fundacji Fly prowadząc zajęcia z ziołolecznictwa dla seniorów.
Od lat nieustannie się uczy u mistrzów zielarstwa, a od kilku lat studiuje medycynę chińską. Aktywnie uczestniczy w życiu zielarskiej społeczności poprzez udział w Zielarskich Zlotach oraz członkostwo w Polskim Towarzystwie Zielarzy i Fitoterapeutów.
Podczas spaceru przyrodniczego uczestnicy nauczą się jak rozpoznawać rośliny, poznają zasady zbierania ziół (z uwzględnieniem ochrony przyrody i szacunku dla natury) oraz zastosowanie zdrowotne wybranych gatunków roślin. Dowiedzą się jakie leki możemy pozyskiwać z natury, poznają aptekę rosnącą na łąkach.