Po webinarze Kolizje ptaków z przeszklonymi elementami infrastruktury

Data: 12-11-2020

Każdego roku na świecie w wyniku kolizji z szybami giną miliardy ptaków. Dlaczego?

Rozmawialiśmy o tym z architektami, planistami, urzędnikami i zarządcami budynków… Podczas webinaru pokazaliśmy skuteczne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązania minimalizujące ryzyko kolizji, możliwe do uwzględnienia zarówno na etapie projektowym jak i już w trakcie eksploatacji budynku.

Ucieszyło nas duże zainteresowanie szkoleniem, na liście mieliśmy aż 65 osób. Podziękowania uczestników i komentarze: „Prelekcje były bardzo ciekawe i poszerzające horyzonty!” „Dziękuję raz jeszcze za świetną prezentację i dużą dawkę rzeczowej wiedzy :)” mówią wiele. Dziękujemy pięknie za udział w spotkaniu, owocną dyskusję i miłe słowa.

Niestety problem kolizji ptaków nie dotyczy tylko szklanych wysokościowców… Szklany balkon, okno, drzwi tarasowe też mogą być dla ptaków śmiertelną barierą. Jesteście ciekawi „Czego ptaki nie widzą?...” - polecamy jutrzejszy webinar, organizowany przez Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja", Stowarzyszenie Ochrony Sów oraz Stowarzyszenie Wspierania Inwestycji Przyjaznych PTA.com.

Polecamy materiały Stowarzyszenia, profil na fb oraz publikację „OCHRONA PTAKÓW PRZED KOLIZJAMI ZE SZKLANYMI BUDYNKAMI. Praktyczne i skuteczne rozwiązania” dostępną do pobrania tu

Webinar zrealizowaliśmy dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

Szyby w naszej siedzibie są widoczne dla ptaków, fot. JKR
Kolizje ptaków z przeszklonymi elementami architektury, slajd tytułowy prezentacji, fot; E. Kurach