Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Pomorscy
Tradycyjne ogrody
Zamień nawłocie na malwy przy płocie
Misja Natura
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Mapy

10 maja w Zaborskim Parku Krajobrazowym odbył się etap gminny konkursu „Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy”. Do rywalizacji stanęło dwadzieścia jeden drużyn z gminy i miasta Chojnice, gminy Brusy i gminy Konarzyny.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu, składającego się z 20 pytań, za który można było uzyskać maksymalnie 60 punktów. Trzyosobowy zespół mógł zatem zdobyć 180 pkt.

Poniżej prezentujemy wyniki:

Miasto Chojnice:
1. Alicja Cemka, Kinga Szumacher, Marianna Karczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach - 146 pkt
2. Jakub Bobber, Daniel Wenderski, Martyna Zakrzewska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach - 136 pkt
3. Nicola Szreder, Zuzanna Drozd 41 pkt, Karol Koczur ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach - 115 pkt
4. Mateusz Gierszewski, Dominik Przytarski, Laurin Zdrojewski z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Chojnicach - 103 pkt

Gmina Chojnice:
1. Estera Kacalak, Paweł Borzyszkowski, Amelia Stanisławska ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach - 133 pkt
2. Kinga Klonowska, Oliwia Modrzejewska, Barbara Zdebska ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie - 131 pkt
3. Jakub Nowicki, Oliwia Patek, Weronika Parda ze Szkoły Podstawowej w Silnie - 125 pkt
4. Agata Burczyk, Nina Raszke, Oliwia Sroka z Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi - 122 pkt
5. Cezary Michałowski, Martyna Januszewska, Szajgin z Zespołu Szkół w Pawłowie - 119 pkt
6. Kamil Gałązka, Kinga Januszewska, Anna Kiedrowicz ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach - 113 pkt
7. Mikołaj Warsinski, Wiktoria Konkolewska, Kacper Grzonkowski ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem - 110 pkt
8. Antoni Lipiński, Tymon Wiatrowski, Jakub Kurek z Zespołu Szkół w Charzykowach - 107 pkt

Gmina Brusy:
1. Kornelia Lemańczyk, Mateusz Synak, Aleksandra Kobierowska ze Szkoły Podstawowej w Brusach - 142 pkt
2. Igor Zarębski, Szymon Synak, Małgorzata Gierszewska ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach - 141 pkt
3. Olimpia Frymark, Dominka Leszczyńska, Andżelika Skiba ze Szkoły Podstawowej w Czapiewicach - 128 pkt
4. Aleksandra Leszczyńska, Monika Myszka, Milena Hamerska ze Szkoły Podstawowej w Męcikale - 128 pkt
5. Agata Kloskowska, Daria Rafińska, Iwona Szmyt ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach - 126 pkt
6. Julia Krzoska, Kacper Jendernal, Natalia Borzyszkowska ze Szkoły Podstawowej w Leśnie - 119 pkt
7. Julia Trawicka, Anna Peplińska, Artur Leszczyński z Zespołu Szkół w Lubni - 115 pkt
8. Kacper Krzoska, Julia Rudnik, Wiktoria Rekowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach - 100 pkt

Gmina Konarzyny
1. Marcel Wieliński, Katarzyna Sielska, Zuzanna Milewska z Zespołu Szkół Publicznych w Konarzynach - 133 pkt
 

Zgodnie z regulaminem konkursu reprezentacja z Zespołu Szkół Podstawowych w Konarzynach jako jedyna w gminie automatycznie zakwalifikowała się do etapu parkowego.

Reprezentacje poszczególnych gmin wezmą udział w finale parkowym, który odbędzie się dnia 5 czerwca 2018 r. w Charzykowach. Zbiórka uczestników konkursu o godz. 10.00 przy promenadzie obok Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.
Dojazd uczestników konkursu do Charzyków odbywa się na koszt własny. Nagrody dla zwycięzców etapu parkowego zostaną wręczone 05.06.2018 r.

Na etapie parkowym reprezentacje czterech szkół podstawowych wezmą udział w grze terenowej, której zadaniem będzie sprawdzenie umiejętności praktycznych uczestników konkursu. Poszczególne zadania będą rozwiązywane zespołowo.