Ptasie wędrówki z Bazuną

Ptasie wędrówki z Bazuną grafika
myszołów (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
klucz gęsi (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
klucz żurawi (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
przelotne stado szpaków (fot. Dariusz Ożarowski) grafika

 

Na pierwsze dni lipca zaplanowany jest 49 Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna". Nie wiadomo jednak, czy podobnie jak ubiegłoroczny, nie zaistnieje wyłącznie w internecie.

Covid -19 nie dał nam szansy na spotkanie na żywo, ale przy okazji uruchomił wiele imprez dodatkowych w internecie. Istnieje "Bazuna na drutach", odbywają się koncerty, konkursy. Trójmiejski Park Krajobrazowy od lat jest jednym z partnerów i sponsorów imprezy. Wiele śpiewanych piosenek ma swoje źródło w obserwacji przyrody, powstają wiersze o tematyce przyrodniczej. Dobiegł właśnie końca ogólnopolski konkurs poświęcony wędrówkom ptaków.

Jury, w którego składzie również zasiadamy, nagrodziło najlepsze wiersze i najlepszą piosenkę poświęconą ptakom. Oprócz nagród regulaminowych ufundowaliśmy nagrodę specjalną dla młodej, obiecującej wokalistki ze Szczecina.

W załączeniu informacja o konkursie, nadesłane utwory oraz protokół z posiedzenia jury konkursu. Zapraszamy do wysłuchania nagrodzonej piosenki w wykonaniu "Kapeli spod Rubani".

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLEVarlQ6d8Gytg9zelejKyNM6ucjKzMC_

 

https://www.youtube.com/watch?v=HZ6xsNLHSsE&list=PLEVarlQ6d8Gytg9zelejKyNM6ucjKzMC_&index=19