Rodzinne warsztaty ornitologiczne

W minioną sobotę odbyły się rodzinne warsztaty ornitologiczne, podczas których robione były budki lęgowe dla ptaków.
Budki lęgowe należało zmontować samemu pod okiem instruktora, który podpowiadał jak złożyć elementy i gdzie młotkiem stuknąć...;). Trzeba przyznać, że zaangażowanie uczestników było ogromne. Wszyscy starali się jak najlepiej wykonać zadanie. 
Zrobienie budki lęgowej to jedna rzecz... a gdzie ją teraz powiesić? Na pewno nie w przypadkowym miejscu tylko takim, w które nie dostanie się żaden ptasi drapieżnik, na przykład kot. Uczestnicy warsztatów już wiedzą gdzie ulokować budkę by była bezpiecznym miejscem lęgowym dla ptaków. Mieli też okazję zobaczyć różne typy budek dedykowanych konkretnym gatunkom. Na przykład pełzaczomjerzykom czy sowom. Przy okazji spotkania usłyszeli również garść informacji na temat innej pomocy ptakom czyli o zasadach prawidłowego dokarmiania.
Powstałe podczas zajęć budki uczestnicy zabrali ze sobą, aby zamontować je w przydomowych ogródkach, tworząc tym samym miejsca lęgowe dla sikor, kowalika lub innych małych dziuplaków. 
 

Więcej na temat budek lęgowych można przeczytać w artykule Błękitnej Szkoły, który ukazał się w Informatorze Miejskim, biuletynie Gminy Jastarnia.

Polecamy również stronę: "Pasie ogrody".

(tekst: LB, PB, foto: PB)
Władysławowo, 23.02.2021
Słów kilka o zasadach wieszania budek lęgowych
Montaż budki
Montaż budki
Rodzaje budek lęgowych
Montaż budki, pomagają wszyscy :)
Montaż budki
Zabieram do swojego ogrodu
Już wiem gdzie powiesić budkę