Spacer po zimowym niebie z Karolem Wójcickim

Data: 26-11-2020

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
w ramach spotkań „CIEEkawi świata”
zaprasza na „Spacer po zimowym niebie z Karolem Wójcickim”

Spotkanie „Z głową w gwiazdach” odbędzie się online w Facebook Live: https://www.facebook.com/CIEEGdansk/live/
w dniu 3 grudnia 2020 roku o godz. 19:00

Szczegóły w wydarzeniu: Spacer po zimowym niebie z Karolem Wójcickim | Facebook

Zimowe niebo skrywa wiele niezwykłych skarbów. Jasne gwiazdy skrzą się na nim niczym kryształki lodu. Jakie widoki i zjawiska czekają nas na niebie tej zimy? O tym opowie popularyzator i pasjonat astronomii Karol Wójcicki.


W wirtualną podróż po zimowym niebie zapraszamy w ramach spotkań podróżniczo-przyrodniczych „CIEEkawi świata”, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Spotkanie finansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Karol Wójcicki

Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach na Facebooku.

Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.

Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

 

Spacer po zimowym niebie z Karolem Wójcickim