Dojrzały Smak Przygody - cykl warsztatów terenowych dla seniorów - 2024

Data: 24-05-2024

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ruch jest gwarancją zdrowia i przedłuża życie. A aktywność fizyczna w zielonym otoczeniu, wsparta dużą dawką wiedzy przyrodniczej przynosi jeszcze więcej korzyści. Serdecznie zapraszamy seniorów do wspólnych wędrówek w ramach cyklu „Dojrzały Smak Przygody”. Na szlak wyruszymy już po raz XIX:) Pragniemy zainspirować Państwa do ciągłego rozwoju i  aktywności, pokazując piękno przyrody i dziedzictwo kulturowe.

Nasz projekt to kompleksowy cykl warsztatów terenowych, obejmujących zarówno Trójmiasto i jego okolice, jak i obszar województwa pomorskiego, z małym wyskokiem na zachód. Trasy warsztatów przedstawiamy w załączniku. W tym roku w gronie przewodników powitamy nowe osoby, wspólnie przygotowaliśmy 18 wypraw!

Prosimy o fotografowanie najpiękniejszych miejsc podczas poszczególnych spacerów, te wspomnienia opublikujemy na naszej stronie internetowej oraz profilu CIEE na facebooku.

Warsztaty realizujemy dzięki wsparciu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Do zobaczenia na szlaku!

Na zachętę polecamy foto-relację z zeszłego sezonu.

Większość z Państwa świetnie wie jak przygotować się do spacerów w terenie. Dla nowych uczestników naszych wypraw mamy skrócony „dekalog”, obowiązuje na każdym spacerze:

  • Na odpowiedni strój terenowy składają się: wygodne terenowe buty, spodnie sportowe, kurtka przeciwdeszczowa, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne.
  • Zawsze miej zapas wody, mile widziana także kanapka lub inny prowiant. Nie zawsze będziemy mijać sklep.
  • Jeśli posiadasz, na dłuższe wyprawy zabierz ze sobą kijki trekkingowe.
  • Repelent na owady bywa przydatny.
  • Nie zawsze można płacić kartą, gotówka bywa wskazana.
  • Dobry humor niezbędny zawsze!
Dojrzały Smak Przygody 2024