Letni warsztat ogrodniczy
Lato, czas odpoczynku na świeżym powietrzu. Wylegując się na hamaku, leżaku czy ławce zastanawiamy się czasem nad naszymi mniejszymi i większymi ogrodami. Czy dobrze koło siebie wyglądają? Czy sobie nie przeszkadzają? I skąd wzięła się luka w naszych nasadzeniach?! Jest to dobry moment na przemyślenie naszych kolejnych kroków i zaplanowanie kolejnych prac.
Postaramy się podsunąć Wam parę informacji ułatwiających aranżację własnego ogrodu, balkonu, przedogródka:
- rodzaje ogrodów lub kompozycji, będące w zgodzie z naturą i panującym wokół krajobrazem;
- kompozycja, kolorystyka, proporcja roślin;
- rośliny obce i inwazyjne;
- rodzaje podłoża.
Na warsztat zapraszamy wraz z architektką krajobrazu Elwirą Niemiec.
Uczestnicy wykonają instalację ogrodniczą z kantówek i puszek po konserwach, w których posadzą zioła, które zabiorą ze sobą do własnych ogrodów! Każdy otrzyma też publikację „Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom”, autorstwa Justyny Rymon Lipińskiej.
Prowadzenie: Elwira Niemiec.
Data: niedziela 7 lipca 2024 roku, godz. 9:00 (czas trwania warsztatu ok 3h)
Odbiorcy: Osoby pełnoletnie
Miejsce spotkania: siedziba CIEE (ul. Polanki 51).
WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe – zapisy.ciee@pomorskieparki.pl
(prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu), a w tytule: Warsztat ogrodniczy.
Osoby które brały udział w wiosennym warsztacie zostaną najpierw wpisane na listę rezerwową, a w przypadku wolnych miejsc trafią na listę podstawową!
Na warsztat zapraszamy osoby pełnoletnie! O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztacie, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt z CIEE, w celu zaproszenia na warsztaty osób z listy rezerwowej. To bardzo ważne, na warsztat mamy tylko 10 miejsc! Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu.
Projekt „bez OGRÓDEK o bioróżnorodności!” jest dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Gdańsku oraz NFOŚiGW, w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – działania i kampanie edukacyjne.