18 listopada odbył się ostatni z 20 warsztatów, realizowanych na przełomie października i listopada, we współpracy z Trójmiejskim Bankiem Żywności. Nie jest łatwo mówić do dzieci ze szkół podstawowych o zmianach klimatycznych, tym bardziej gdy odbiorcami są tak młodzi ludzie. Dzięki podjętej współpracy, dwie doświadczone edukatorki dietetyczne, przeprowadziły 20 konstruktywnych spotkań, poruszając takie zagadnienia jak: skąd się bierze jedzenie, jak niezjedzone resztki wpływają na środowisko, czym się różni zapis na produkcie „najlepiej spożyć przed” od „należy spożyć do” no i jak układać produkty w lodówce by przedłużać ich przydatność do spożycia. Miłą puentą na koniec, był pokazowy warsztat robienia woskowijek, po którym każdy uczestnik otrzymywał jedną na własność.
28 października natomiast, odbył się praktyczny warsztat dla grupy seniorów, realizowany we współpracy z edukatorką dietetyczną z Trójmiejskiego Banku Żywności. Nie jest łatwo przekonać dorosłych, że marnowanie żywności nie sprowadza się tylko do faktu wyrzucania. To także niekonstruktywne przygotowanie posiłków, podczas którego dochodzi do straty wartości odżywczych poszczególnych jego składników. Dzięki podjętej współpracy, doświadczona dietetyk wyjaśniła jak działa idea banków żywności, co najczęsciej marnują Polacy, jak planować zakupy, jak wykorzystywać maksimum wartości odżywczych produktów. Na koniec, odbył się warsztat robienia woskowijek, po którym każdy uczestnik otrzymał jedną na własność.
Projekt „DZIAŁAMY W KLIMACIE” realizujemy dzięki finansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Organizatorem jest Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.