Tyle się u nas dzieje, żyjemy mocno w świecie remizowo-bezOGRÓDkowym, że nie było okazji pochwalić się, że całkiem niedawno gościliśmy u nas grupę nauczycieli ogrodnictwa i architektury krajobrazu z całego kraju. Jeden z trzech dni szkolenia „Nowe kierunki w projektowaniu, zakładaniu i pielęgnacji ogrodów w Gdańsku oraz Gdyni”, organizowanego przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, częściowo gościliśmy w naszej siedzibie.
- Opowiedzieliśmy o projekcie „bezOGRÓDEK o bioróżnorodności", innych zielonych działaniach CIEE oraz publikacjach Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
- Dzięki interaktywnej makiecie "ogród deszczowy" pokazaliśmy się jak wygląda „od środka”.
- O walorach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego opowiedział Dariusz Ożarowski.
- Wybraliśmy się w teren, by pokazać dostępną ścieżkę edukacyjną „ Zajęcza Dolina" i porozmawiać o projektowaniu uniwersalnym.
- Po powrocie wysłuchaliśmy opowieści „Ogród przydomowy w Zielonej Infrastrukturze Miasta” dr inż. Agnieszki Hubena – Żukowskiej.
- W kolejny dzień spotkaliśmy się przy gdyńskim ogrodzie deszczowym przy InfoBox, który mieliśmy przyjemność współtworzyć z Urzędem Miasta Gdyni. Zobaczyliśmy, jak się rozrasta na początku wiosny a rozmowy były tak zajmujące, że niestety zapomnieliśmy o zdobieniu zdjęć;)
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego szkolenia – spotkanie z tak różnorodną, zainteresowaną i zaangażowaną grupą nauczycieli ze szkół branżowych było bardzo inspirujące! Mamy nadzieję, że warsztaty będą zachętą do tworzenia przyszkolnych ogrodów deszczowych.