Centrum Informacji I Edukacji Ekologicznej
zaprasza serdecznie na
wydarzenie
"Jeż. Czy wiesz, jak pożyteczny to zwierz?"
Warsztat dostępny jest dla uczestników od 6 do 206 lat, w szczególności rodzin z dziećmi (minimalny wiek dziecka to 6 lat).
Jeże to dość skryte ssaki owadożerne. Żyją blisko nas a mimo to, często zapominamy, jak bardzo są potrzebne przyrodzie i nam. Ich życie jest coraz częściej... najeżone problemami. Podczas warsztatu wspólnie spojrzymy na świat z perspektywy jeża, by wiedzieć, jak tworzyć przyjazną im przestrzeń. Opowiemy Wam o Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie, gdzie jeże są leczone, rehabilitowane i gdzie cześć z nich zimuje. Poznacie życie codzienne szpitala dla „dzikusów”. Dowiecie się, jak bezpiecznie (w razie potrzeby) złapać jeża i przygotować go do transportu do lecznicy oraz czego absolutnie robić nie wolno. Wspólnie zastanowimy się, jak żyć z tymi ssakami, ale... obok siebie by nie wchodzić sobie w drogę zbyt często.
Edukacja to nie wszystko, chcemy, by to spotkanie przyniosło realną korzyść jeżom... Jak? Dla ostojowych rehabilitantów zmontujemy cztery budy na "trudne czasy" leczenia i zimowania.
Prosimy o zabranie ze sobą rękawiczek ochronnych lub ogrodowych, by zabezpieczyć dłonie podczas prac.
Jeśli wolicie pracować swoimi narzędziami, przyda się wkrętarka z bitami, śrubokręt.
W nagrodę jeżowa pamiątka będzie i dla Was, ale to narazie niespodzianka...
Warsztat poprowadzą:
Aleksandra Mach - kierownik Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie. Przez jej ręce przeszły setki potrzebujących jeży. A ileż to w sumie kolców? O to podpytasz Ewelinę Kurach - edukatora przyrodniczego, która zdradzi ciekawostki z jeżowego życia.
Termin: 26.08.2021, godz. 17:00
Miejsce spotkania: Siedziba CIEE (Polanki 51, Gdańsk)
Czas trwania: ok. 2,5 – 3h
WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe pod adresem CIEE@POMORSKIEPARKI.PL
Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu
Liczba miejsc ograniczona (20)!
Spotkanie realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.