Stuk, puk...

Data: 15-12-2023

Ten tydzień zdecydowanie upłynął nam z dźwiękiem stukających młotków… Na szczęście to nie ekipa remontowa, tylko „warsztatowicze” zbijający karmniki dla ptaków. Zima może i odpuściła, lecz Ci którzy podjęli wyzwanie zimowego dokarmiania ptaków, muszą być odpowiedzialni i systematyczni – to poważne zobowiązanie. Pamiętajcie, że ptaki przyzwyczajają się do karmnika. Zapominając o uzupełnianiu karmy, szczególnie w mroźne i śnieżne dni, możemy wyrządzić im dużą szkodę. Szykujemy cykl postów o zasadach dokarmiania ptaków, ilustrowany komiksami. Niebawem pojawią się na naszym profilu na FB, bądźcie czujni.

Poza zajęciami dla klas odwiedziłyśmy też Bibliotekę pod Kotem i Myszą i bibliotekę na Targu Rakowym, fotorelacja jest właśnie z tych spotkań. Takie automatyczne karmniki, które powstały, zasypane słonecznikiem, najchętniej odwiedzają sikory. Porywają ziarna i łuskają je, siedząc na gałęziach pobliskich drzew lub krzewów. Najczęstszymi gośćmi będą bogatki i modraszki (i one wpadły do nas na warsztaty;)

Zajęcia były częścią projektu „BezOGRÓDEK o bioróżnorodności” który realizujemy w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Rodzinne ekipy monterów karmników dla ptaków, fot. JKR
Stuk, puk fot. JKR
Dzielnie wbijamy gwoździe, fot. AB
Do biblioteki przyleciała bogatka i modraszka, fot. AB
Szkoła Szermierki w Bibliotece na Targu Rakowym, fot. AB
Odwiedziła nas też Szkoła Fregata, fot. AB
bezOGRÓDEK o bioróżnorodności, fot. AB