Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.

Data: 10-11-2010

W ciągu ostatniego miesiąca do siedziby Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” zawitały zwierzęta. Nie jest to jednak związane z nadchodzącą zimą. Zające, sarny, jeże, czaple, bociany, kormorany, wiewiórki, żaby, jaszczurki, węże, mrówki i wiele innych przedstawicieli fauny naszego Parku to prace dzieci i młodzieży, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.

Łącznie napłynęło do nas 148 prac obrazujących niezwykłą pomysłowość i ogromny talent uczestników konkursu. Pozostawiliśmy dzieciom i młodzieży całkowitą dowolność w wyborze materiału, wielkości i gatunku zwierzęcia. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Począwszy od modelu mrowiska z pracowitymi robotnicami, uwijającymi się pośród igliwia, maleńkich, wykonanych z plasteliny, z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów anatomii borsuków, lisków, żabek, poprzez papierowego lisa, łabędzia, po drewniane czaple i zające oraz gliniane dziki, czy sowy. Dużym powodzeniem cieszyły się jeże wykonane z mas plastycznych i wiewiórki z papieru, gliny, szyszek, czy też orzechów. Wśród wykorzystanych materiałów znalazły się również takie, jak: mydło, pestki śliwek, makaron, kapusta, wosk, kora drzewa. Komisja miała niełatwy wybór z uwagi na bardzo wysoki poziom artystyczny prac.

W środę 10 listopada 2010r. o godz. 11.00 w siedzibie Parku odbyło się rozstrzygniecie konkursu i uroczyste wręczenie nagród. Młodzi artyści z zaciekawieniem oglądali wystawę konkursową prac i z dumą prezentowali swoje dzieła. Łącznie przyznano 69 nagród i wyróżnień w postaci bogato ilustrowanych albumów fotograficznych, książek o tematyce przyrodniczej oraz gier planszowych i edukacyjnych. Doceniając trud każdego uczestnika, przygotowano również dyplomy i skromny upominek w formie folderu, dla autorów pozostałych prac. Nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli, którzy przygotowali dzieci i młodzież do konkursu. Otrzymali oni od nas album fotograficzny „W powietrzu, na lądzie i wodzie…”, który został wydany z okazji 25-lecia Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.

W kategorii 7-9 lat przyznano 11 nagród i 15 wyróżnień. Laureatami I miejsc zostali: Brajan Dąbek (padalec z drewna), Wiktoria Gaura (sowa), Wiktor Łosiński (kormoran z papieru) ze Sztutowa.

W kategorii 10-12 lat nagrodzono 10 prac, a wyróżniono 7. Tu również przyznano 3 miejsca I: Natalia Dzieciuch (mrowisko), Tamara Żurawska (kaczka krzyżówka z masy papierowej) ze Sztutowa oraz Gracjan Urban (wiewiórka z orzechów) ze Stegny.

W kategorii 13-15 lat przyznano 10 nagród oraz 6 wyróżnień. I miejsce zajęły prace Jarka Bil (zając z drewna) i Karola Wójcika (czapla z drewna) ze Sztutowa.

W kategorii 16+ nagrodzono 9 prac, a jedną wyróżniono. Zwycięska praca – łabędź wykonany w technice origami został wykonany przez Krzysztofa Draszanowskiego ze Sztutowa.

Gratulujemy laureatom!

Grafika 1: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.
Grafika 2: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.
Grafika 3: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.
Grafika 4: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.
Grafika 5: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.
Grafika 6: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.
Grafika 7: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.
Grafika 8: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.
Grafika 9: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.