Aktualności

Grafika Tuga Bioblitz – Ekspedycja
2017-06-01

Tuga Bioblitz – Ekspedycja

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” serdecznie zaprasza do udziału w zawodach w badaniu bioróżnorodności rzeki Tugi.  Organizatorami zawodów są: Klub Nowodworski, Żuławski Park Historyczny, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych.

 

Grafika „Rzeki żywe arterie krajobrazu ”- finał XXVI Konkursu  Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym  „Dolina Słupi”
2017-05-31

„Rzeki żywe arterie krajobrazu ”- finał XXVI Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

      30 maja 2017 roku w sali edukacyjnej Centrum Edukacji Ekologicznej „Wodociągi Słupsk” spotkali się gimnazjaliści z powiatów:  bytowskiego oraz słupskiego  (ziemskiego i grodzkiego). W konkursie uczestniczyło 11 trzyosobowych drużyn ze Słupska , Bytowa,  Kobylnicy, Niepoględzia , Kołczygłów,  Parchowa i Sycewic. Indywidualnie najlepsi byli: Julia Czuba z Bytowa przed Dawidem Stereńczakiem ze Słupska oraz  Karoliną Jaśkiewicz z Kobylnicy, Karolem Borodziukiem z Niepoględzia i Alicją Zdulską ze Słupska.

Grafika Bioróżnorodność – poznaj, by zachować! - relacja
2017-05-30

Bioróżnorodność – poznaj, by zachować! - relacja

W dniach 19-20 maja odbył się IX piknik edukacyjny pod hasłem „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”. W tym roku główną bohaterką była Rzeka Wisła.
Grafika Festyn Leśny 2017
2017-05-29

Festyn Leśny 2017

 Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatora na Leśny Festyn Edukacyjny! 

Grafika Finał konkursu "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy”
2017-05-29

Finał konkursu "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy”

W dniu 26 maja na terenie ścieżki ornitologiczno – przyrodniczej w Kokoszce odbył się etap parkowy konkursu "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy”. 

Grafika Odtwarzanie mikołajka nadmorskiego na terenie Półwyspu Helskiego
2017-05-25

Odtwarzanie mikołajka nadmorskiego na terenie Półwyspu Helskiego

Realizujemy dalszy ciąg prac związanych z odtwarzaniem mikołajka nadmorskiego (Eryngium maritimum) na terenie Półwyspu Helskiego.

Grafika Podsumowanie konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce” pod hasłem „Moja Dolina Słupi ”
2017-05-24

Podsumowanie konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce” pod hasłem „Moja Dolina Słupi ”

60 uczestników, 25 finalistów i 15 laureatów - podsumownie konkursu plastyczno-literackiego.

 

Grafika Bioróżnorodność – poznaj, by zachować! - relacja
2017-05-24

Bioróżnorodność – poznaj, by zachować! - relacja

 W dniach 19-20 maja odbył się IX piknik edukacyjny pod hasłem  „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”. W tym roku główną bohaterką była Rzeka Wisła. 

Grafika „Dojrzały smak przygody” - XII edycja letnich warsztatów dla seniorów
2017-05-22

„Dojrzały smak przygody” - XII edycja letnich warsztatów dla seniorów

 Serdecznie zapraszamy seniorów mieszkających w Trójmieście i okolicy do wspólnych wędrówek w ramach projektu „Dojrzały smak przygody”.

Grafika Zapraszamy na VII Rajd Ekoturystyczny
2017-05-21

Zapraszamy na VII Rajd Ekoturystyczny

Zapraszamy do udziału w VII Rajdzie Ekoturystycznym pieszo-rowerowym organizowanym 3 czerwca 2017 r. pod hasłem "Rok rzek".

Grafika VII Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej”
2017-05-19

VII Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej”

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” serdecznie zapraszają na VII Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej – Las wokół nas”.

 

Grafika Inwentaryzacja pliszki górskiej w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
2017-05-17

Inwentaryzacja pliszki górskiej w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

W tegorocznym sezonie lęgowym w północnym kompleksie Parku (i w jego bezpośrednim sąsiedztwie) wykonywana jest inwentaryzacja populacji lęgowej pliszki górskiej (Motacilla cinerea).

Pliszka górska należy do gatunków zamieszkujących wartkie potoki górskie oraz potoki o podobnym charakterze zlokalizowane na nizinach – o bardzo wartkim nurcie, dobrze natlenione oraz często o stosunkowo dużym spadku wód

 

Grafika VII Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w Szymbarku
2017-05-16

VII Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w Szymbarku

VII Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze już za nami, gościliśmy przedstawicieli 9 szkół z terenu powiatu kartuskiego (400 uczestników). Organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy pięciu oddziałów Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Zielonej Szkoły w Schodnie i Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

 

Grafika Nowa odsłona trasy rowerowej „Pętla Przytarnia”
2017-05-16

Nowa odsłona trasy rowerowej „Pętla Przytarnia”

Z myślą o walorach przyrodniczo krajobrazowych Parku, w tym nade wszystko ich ochronie tworzymy nową infrastrukturę edukacyjno informacyjną lub też staramy się utrzymać w dobrym stanie już istniejącą. Obserwowany zwiększający się z każdym rokiem ruch turystyczny niejako wskazuje na potrzebę realizacji takich zadań. Ścieżki, szlaki, czy też punkty widokowe lub pojedyncze tablice informacyjne z dobrą syntetyczną informacją wzbogaconą ciekawymi zdjęciami pozwalają w znacznym stopniu na kierunkowanie ruchu turystycznego.

 

Grafika Warsztaty poświęcone makrobentosowi rzecznemu
2017-05-15

Warsztaty poświęcone makrobentosowi rzecznemu

W dniach 11 i 12 maja 2017 r. na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty poświęcone makrobentosowi rzecznemu.