Aktualności

Grafika Zapraszamy na Jarmark Gyfitów
2016-07-07

Zapraszamy na Jarmark Gyfitów

 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych - Park Krajobrazowy "Dolina Słupi" oraz Nadleśnictwo Leśny Dwór, Gminny Ośrodek Kultury w Dębnicy Kaszubskiej, Wodociągi Słupsk sp. z o.o. i Słowiński Park Narodowy zapraszają na jarmark z rodzimą przyrodą.

10 lipca 2016 roku godzinach 10.00-15.00 na Rynku Rybackim w Słupsku.

 

Grafika MIKROORGANIZMY MORSKIE  - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości
2016-07-05

MIKROORGANIZMY MORSKIE - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 21 lipca prelekcję „MIKROORGANIZMY MORSKIE  - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości” zaprezentuje dr Anna Toruńska-Sitarz z Zakładu Biotechnologii Morskiej Instytutu Oceanografii UG. 

Grafika Wdzydzki Park Krajobrazowy na XVIII Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach
2016-07-05

Wdzydzki Park Krajobrazowy na XVIII Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach

W dniu 2 lipca 2016 na terenie Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym, odbył się XVIII Światowy Zjazd Kaszubów we Wdzydzach

 

Grafika Dni Rybaka w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”
2016-07-04

Dni Rybaka w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

W ostatnim tygodniu pracownicy naszego Parku gościli dwukrotnie na obchodach Dni Rybaka w Jantarze i w Kątach Rybackich. Jak zawsze nasze stoisko przeżywało prawdziwe oblężenie.

 

Grafika Rajd na orientację „Pazur Gryfa”
2016-07-04

Rajd na orientację „Pazur Gryfa”

Pogoda nie rozpieszczała 175 uczestników rajdu na orientację „Pazur Gryfa”. Wychodzili w teren podczas upalnego dnia, a wracali w ulewnym deszczu. Mimo tych niedogodności wszyscy wracali uśmiechnięci i zadowoleni - dotarli do mety i to był ich sukces.

 

Grafika Ćwiczenia terenowe studentów geografii UG
2016-07-01

Ćwiczenia terenowe studentów geografii UG

Dzisiaj w Błękitnej Szkole zakończyły się tygodniowe ćwiczenia terenowe z geomorfologii dla studentów II roku geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Zróżnicowana budowa geologiczna Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz urozmaicony krajobraz stanowią doskonałe warunki  do wykonywania badań geomorfologicznych. Wykonywane prace terenowe obejmowały

 

Grafika Zielone pytanie na lipiec.
2016-06-29

Zielone pytanie na lipiec.

Zielone pytanie to "nieskomplikowana" propozycja dla wszystkich zainteresowanych przyrodą. To krótkie pytanie, pojawiające się w Internecie raz w miesiącu. W czerwcu brzmiało następująco: Bociany są chlubą Polaków, kibicujemy im kiedy wracają do nas po zimie by z sukcesem wydały potomstwo. Kiedy młode bociany zaczynają swoje pierwsze loty?
 

2016-06-29

Lipiec 2016

Zielone pytanie to "nieskomplikowana" propozycja dla wszystkich zainteresowanych przyrodą. To krótkie pytanie, pojawiające się w Internecie raz w miesiącu. W czerwcu brzmiało następująco: Bociany są chlubą Polaków, kibicujemy im kiedy wracają do nas po zimie by z sukcesem wydały potomstwo. Kiedy młode bociany zaczynają swoje pierwsze loty?

Grafika „Dębnickie smaki” w Krzyni z „Doliną Słupi”
2016-06-29

„Dębnickie smaki” w Krzyni z „Doliną Słupi”

"Dębnickie smaki" to impreza zarówno ze smakiem jak  i z przyrodą. W Krzyni można było dobrze zjeść, kupić rędkodzieło, a także porozmawiać z przyrodnikami o walorach terenu i popływać kajakiem po Jeziorze Krzynia.

 

Grafika „Dębnickie smaki” w Krzyni z „Doliną Słupi”
2016-06-29

„Dębnickie smaki” w Krzyni z „Doliną Słupi”

"Dębnickie smaki" to impreza zarówno ze smakiem jak  i z przyrodą. W Krzyni można było dobrze zjeść, kupić rędkodzieło, a także porozmawiać z przyrodnikami o walorach terenu i popływać kajakiem po Jeziorze Krzynia.

 

Grafika III Piknik Wyspa Przyrodników
2016-06-28

III Piknik Wyspa Przyrodników

Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz Partnerzy serdecznie zapraszają mieszkańców i turystów na III piknik „Wyspa Przyrodników”! Centrum pojawi się na pikniku z warsztatami Równowaga w Centrum uwagi. 
Grafika 17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
2016-06-28

17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

BioBlitz  to akcja promująca zrozumienie rangi różnorodności biologicznej i odkrywanie jej w  najbliższym otoczeniu człowieka. Główne cele akcji to inwentaryzacja przyrodnicza oraz edukacja społeczeństwa nastawiona na poznanie bioróżnorodności  ekosystemów rzecznych. Zebrani biolodzy (botanik, ornitolog, ichtiolog, lichenolog, teriolog, herpetolog i entomolog) mieli za zadanie w ciągu 24h znaleźć i zidentyfikować jak największą ilość gatunków w dolinie rzeki Wdy na odcinku od jeziora Schodno do miejscowości Loryniec.

Grafika Zajęcia edukacyjne "Jeziora wdzydzkie – Perła WPK"
2016-06-27

Zajęcia edukacyjne "Jeziora wdzydzkie – Perła WPK"

Podczas tegorocznych jednodniowych zajęć czerwcowych wspieraliśmy przyrodniczo wycieczki lokalnych szkół wybierających się do Wdzydz Kiszewskich, celem zaprezentowania uczniom na zajęciach terenowych, w jaki sposób niepowtarzalny kształt zespołu jezior wdzydzkich, izolujący ludność i tereny od pobliskich miejscowości, wpłynął na ich kulturę i historię i na zachowanie unikalnej przyrody i krajobrazu WPK.
Grafika 17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
2016-06-24

17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

W dniach 17- 18 czerwca we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym przeprowadzona została naukowo-edukacyjna akcja pn.: „BioBlitz – w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy”.