Aktualności

Grafika Wiosenne Warsztaty "Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt"
2016-05-06

Wiosenne Warsztaty "Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt"

Kolejna edycja Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych zorganizowanych przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie odbyła się pod hasłem: „Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt” . Tegoroczny piknik edukacyjny miał na celu rozpowszechnienie wiedzy o chronionych i rzadkich zwierzętach w Polsce i ich siedliskach oraz wskazanie możliwości czynnej ochrony tych zwierząt w ogrodach. Wsparciem merytorycznym i organizacyjnym tegorocznych warsztatów były Zaborski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Słupi oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.
Grafika Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce.
2016-05-06

Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce.

 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 19 maja prelekcję „Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce” zaprezentuje Mateusz Ciechanowski.

Grafika Gniazdowanie  łabędzi krzykliwych w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”
2016-05-05

Gniazdowanie łabędzi krzykliwych w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

Na początku maja w Parku Krajobrazowym ,,Dolina Słupi" dokonano kontroli znanych stanowisk lęgowych łabędzi krzykliwych. Stwierdzono gniazdowanie 4 par tych ptaków.
Grafika Podsumowanie XV edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"
2016-05-04

Podsumowanie XV edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Za nami kolejna, jubileuszowa edycja interdyscyplinarnego konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”. Rozpoczęła się we wrześniu poprzedniego roku. Konkurs ten jest wspaniałą okazją dla młodych ludzi, których horyzonty wykraczają poza ramy programu edukacyjnego szkoły, do zaprezentowania w formie eksperymentu/doświadczenia wybranego z listy zagadnienia.  Ponieważ wiemy, jak kreatywni bywają młodzi ludzie, jeden z tematów konkursowych jest tematem „wolnym”, dzięki takiemu zabiegowi Jury konkursu co roku jest mile zaskakiwane niezwykłymi pomysłami uczniów.
Grafika Podsumowanie XV edycji konkursu
2016-05-04

Podsumowanie XV edycji konkursu

 Zachęcam do zapoznania się z refleksjami po zakończeniu 15 edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę".

Grafika "Zielone pytanie" na maj!
2016-05-02

"Zielone pytanie" na maj!

Jak co miesiąc zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Zielone pytanie". To "szybka" propozycja dla odbiorcow w każdym wieku. Przy odrobinie zaangażowania można sprawić przyjemność autorom pytań konkursowych a takze wygrać książkę wraz z drobiazgiem edukacyjno-promocyjnym!

2016-05-02

Maj 2016

 Jak co miesiąc zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Zielone pytanie". To "szybka" propozycja dla odbiorcow w każdym wieku. Przy odrobinie zaangażowania można sprawić przyjemność autorom pytań konkursowych a takze wygrać książkę wraz z drobiazgiem edukacyjno-promocyjnym!

Grafika Poznajemy przyrodę okolic naszej Szkoły.
2016-04-29

Poznajemy przyrodę okolic naszej Szkoły.

Obchody Dnia Ziemi w Goręczynie stały się doskonałą okazją do przeprowadzenia warsztatów z edukacji ekologicznej skupiającej się głównie na poznawaniu przyrody najbliższej okolicy Szkoły.
Grafika XI Gminny Konkurs Ekologiczny
2016-04-29

XI Gminny Konkurs Ekologiczny

W ubiegłym tygodniu, w Zespole Kształcenia i Wychowania w Gołubiu odbył się XI Gminny Konkurs Ekologiczny. Przedsięwzięcie jest doskonałym przygotowaniem młodszych dzieci z klas IV-VI do późniejszego udziału w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

 

Grafika Warsztaty "Kto z karmnika ziarno wyjada?"
2016-04-29

Warsztaty "Kto z karmnika ziarno wyjada?"

Od lutego do kwietnia realizowane były przez Zieloną Szkołę warsztaty pt. "kto z karmnika ziarno wyjada?".

 

Grafika Zapraszamy do udziału w konkursie Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom
2016-04-26

Zapraszamy do udziału w konkursie Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom

Zapraszamy mieszkańców Gminy Brusy i Gminy Chojnice do udziału w konkursie "Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom". Konkurs odbywa się w ramach organizowanego przez Województwo Pomorskie i Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2016", w którym Zaborski Park Krajobrazowy przyznaje nagrodę dodatkową. 

Grafika Rozstrzygnięcie konkursu "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę 2015/2016"
2016-04-26

Rozstrzygnięcie konkursu "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę 2015/2016"

W dniu 19 kwietnia br. w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego komisja konkursowa oceniła 30 prac konkursowych, które wpłynęły na konkurs przyrodniczy pod hasłem „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.

Grafika Konkurs "Chronimy przyrodę w Lasach Oliwskich"
2016-04-25

Konkurs "Chronimy przyrodę w Lasach Oliwskich"

20 kwietnia 2016 roku odbył się konkurs wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało "Chronimy przyrodę w Lasach Oliwskich (TPK) – rezerwaty przyrody, użytki ekologiczne i pomniki przyrody".
Była to już XII edycja konkursu, poświęconego naszemu Parkowi, którego organizacja możliwa jest dzięki wieloletniej współpracy pracowników Parku ze Szkołą Podstawową z oddziałami integracyjnymi nr 8 im. jana Matejki w Sopocie.

 

Grafika II Wiosenny zawrót głowy z ptakami w roli głównej
2016-04-24

II Wiosenny zawrót głowy z ptakami w roli głównej

 „Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać” (św. J. Bosko) , to filozofia hołdująca rzeźbiarzom i malarzom ze słupskiego klubu plastyka, którzy wystawiali swoje prace w kaplicy św Jerzego w Słupsku, na wystawie „Ptaszarnia” podczas II Wiosennego zawrotu głowy.

Grafika Dzień Ziemi w SP 9 i Eko-zabawa u słupskich przedszkolaków
2016-04-24

Dzień Ziemi w SP 9 i Eko-zabawa u słupskich przedszkolaków

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 ze Słupska uczciły Dzień Ziemi ciekawym zajęciami o drzewach. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały i recytowały o czystym powietrzu i potrzebie jego ochrony.