Aktualności

2012-05-25

Dojrzały smak przygody – oferta letnich warsztatów adresowanych do seniorów z Gdańska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów mieszkających w Gdańsku, zainteresowanych aktywną formą spędzania wolnego czasu oraz fotografią do wzięcia udziału w projekcie „Dojrzały smak przygody”.

Plenerowa akcja edukacyjna „Bioróżnorodność – poznaj by zachować!” grafika
2012-05-25

Plenerowa akcja edukacyjna „Bioróżnorodność – poznaj by zachować!”

22 maja 2012 r., przed Akwarium Gdyńskim odbyła się plenerowa akcja edukacyjna Bioróżnorodność – poznaj by zachować! Głównym organizatorem było Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej wśród licznych Partnerów przedsięwzięcia znalazły się wszystkie oddz
Goście z Gdańska grafika
2012-05-24

Goście z Gdańska

W dniu 18 maja do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego przyjechali uczniowie klasy pierwszej ze szkoły podstawowej „Sokrates” w Gdańsku.
XII edycja konkursu gminnego"Ekolandia" za nami. grafika
2012-05-21

XII edycja konkursu gminnego"Ekolandia" za nami.

Szkoła Podstawowa w Kończewie, PK "Dolina Słupi" i Gminne Centrum Kultury i Promocji byli organizatorami XII edycji konkursu "Ekolandia", tym razem tematem przewodnim były jeziora.
Warsztaty ornitologiczne w Kokoszce grafika
2012-05-21

Warsztaty ornitologiczne w Kokoszce

W dniach 14 i 15 maja 2012 r. na ścieżce ornitologiczno-przyrodniczej w Kokoszce k. Swornegaci odbyły się warsztaty ornitologiczne prowadzone przez pracowników Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
Wiosenne spotkania z przyrodą grafika
2012-05-21

Wiosenne spotkania z przyrodą

Korzystając ze słonecznej pogody młodzi, przyrodnicy z przedszkola w Sztutowie i pierwszoklasiści ze Stegny przemierzali lasy Mierzei Wiślanej, w poszukiwaniu wiosennych roślin i zwierząt.
Obchody Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych grafika
2012-05-17

Obchody Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych

W piątek 11 maja w Szkole Podstawowej w Pucku odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych. W ramach obchodów „Błękitna Szkoła” zorganizowała dla najmłodszych klas dzień z ornitologiem. Zajęcia dotyczyły ptasich wędrówek. Dzieci poznały
Obchody Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych grafika
2012-05-17

Obchody Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych

W piątek 11 maja w Szkole Podstawowej w Pucku odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych. W ramach obchodów „Błękitna Szkoła” zorganizowała dla najmłodszych klas dzień z ornitologiem. Zajęcia dotyczyły ptasich wędrówek.
Dobra energia dla wszystkich - festyn w Tucholi grafika
2012-05-16

Dobra energia dla wszystkich - festyn w Tucholi

W sobotę 12 maja 2012 r. w Parku Zamkowym w Tucholi odbył się coroczny festyn, organizowany przez Tucholski Park Krajobrazowy z okazji Dnia Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Dobra energia dla wszystkich”.
Wycieczka ornitologiczna w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym grafika
2012-05-16

Wycieczka ornitologiczna w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Trójmiejska Grupa Lokalna OTOP zaprasza na wycieczkę ornitologiczną po Lasach Oliwskich Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka odbędzie się 20 maja (niedziela).
Dzień Samorządowca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym grafika
2012-05-16

Dzień Samorządowca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Dzień Samorządowca w plenerze był okazją do zapoznania pracowników samorządu z wybranymi walorami przyrodniczymi i kulturowymi TPK oraz problemami związanymi z jego funkcjonowaniem na skraju dużej aglomeracji miejskiej.
2012-05-15

Fortyfikacje Gdańska i Pomorza – Kultura Autentyczności

 Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zaprasza do udziału w III edycji interdyscyplinarnego konkursu „Fortyfikacje Gdańska i Pomorza Kultura Autentyczności ”. 

2012-05-15

Rajd ekoturystyczny z okazji Roku Krajobrazów Pomorza

Zapraszamy w dniu 16 czerwca 2012 r. na Rajd Ekoturystyczny z okazji Roku Krajobrazów Pomorza. Dla uczestników przygotowano dwie trasy piesze i dwie rowerowe.
Architekci krajobrazu z Chojnic grafika
2012-05-14

Architekci krajobrazu z Chojnic

9 maja w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odbyły się warsztaty pt. Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom, które poprowadziła Pani Elżbieta Kowalik – architekt krajobrazu.
Warsztaty "Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom" grafika
2012-05-14

Warsztaty "Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom"

8 maja br. w ramach obchodów Roku Krajobrazów Pomorza Zaborski Park Krajobrazowy we współpracy z Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie” zorganizował warsztaty dla młodzieży pt. Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom. Warsztaty poprowadziła Pani El
2012-05-11

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym.

"Dolina Słupi- dzieło natury i rąk ludzkich' - to tytuł konkursu fotograficznego ogłoszonego z okazji Roku Krajobrazów Pomorza, konkurs trwa od maja do 15 października 2012 roku. Szczegóły konkursu w regulaminie.