Aktualności

2011-09-02

Letnie warsztaty „od maluszka do staruszka”

Letnie warsztaty przyrodnicze znalazły duży popyt nie tylko wśród młodzieżowych grup kolonijnych, ale również wśród grup seniorów z powiatu kościerskiego.
2011-08-31

Poznają świat przyrody Mierzei Wiślanej

W ostatnich dniach, liczne grupy kolonijne wypoczywające na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” pod okiem naszych pracowników poznają walory przyrodnicze regionu.
2011-08-31

Monitoring mikołajka nadmorskiego i lnicy wonnej w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Od kilku już lat w sierpniu pracownicy Parku badają liczebność mikołajka nadmorskiego Eryngium maritimum L. na jednym z jego najliczniejszych w kraju stanowisk w okolicy Piasków.
2011-08-30

Kontrola schronów dla nietoperzy w Zaborskim Parku Krajobrazowym

W lipcu i sierpniu na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego przeprowadzono kontrolę schronów rozrodczych dla nietoperzy. Głównym celem wykonywanych prac było sprawdzenie zasiedlenia schronów styrobetonowych, wywieszonych na terenie ZPK w 2009 roku.
2011-08-29

„1 Święto Sielawy” we Wdzydzach na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Święto zostało zorganizowane w partnerstwie przez Lokalną Grupę Rybacką „Mòrénka” z Gminą Kościerzyna. Organizatorzy poprosili Wdzydzki Park o czynny udział w przedsięwzięciu poprzez przedstawienie informacji o obszarze chronionym jakim jest Park oraz pr
2011-08-29

Wyróżnienie dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska

Różnorodność Biologiczna Lasów – pod takim hasłem Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów i Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
2011-08-29

Remont oznakowania szlaku kajakowego Zbrzycy

Zaborski Park Krajobrazowy przeprowadził remont oznakowania szlaku kajakowego Zbrzycy. Cały szlak ma 42 km długości, z czego na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego znajduje się blisko 40 km.
2011-08-25

Uczestnicy wyjazdu studyjnego w Błękitnej Szkole

W dniach 13 - 21 sierpnia Błękitna Szkoła we Władysławowie gościła uczestników wyjazdu studyjnego na Pomorzu, współorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". W
2011-08-25

Uczestnicy wyjazdu studyjnego w Błękitnej Szkole

W dniach 13 - 21 sierpnia Błękitna Szkoła we Władysławowie gościła uczestników wyjazdu studyjnego na Pomorzu, współorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".
2011-08-23

Wsiedlanie kuropatw w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

W dniu 9 sierpnia na żuławskie pola trafiły kolejne kuropatwy, wzbogacając tym samym dotychczasową populację tego gatunku na naszych polach.
2011-08-23

Wycieczka "Lasy Sopockie"

17 sierpnia odbyła się kolejna wycieczka w ramach warsztatów "Dojrzały Smak Przygody" prowadzonych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku przy udziale, między innymi, Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
2011-08-22

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” na Jarmarku Gryfitów.

We wszystkie niedziele lipca i sierpnia, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku organizuje Jarmark Grafitów, na którym oprócz kramów rękodzielników prezentują się także różne instytucje i organizacje działające w mieście i okolicy.
2011-08-17

I Rajd Pieszy Szlakami Mierzei Wiślanej

Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu oraz Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zapraszają serdecznie na rajd pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej”.
2011-08-16

VII Somiński Jarmark Ludowy

W dniu 6 sierpnia odbył się już VII Somiński Jarmark Ludowy, którego głównym organizatorem jest Ośrodek Kultury Gminy Studzienice w Ugoszczu.
2011-08-16

Poznanie budowy geologicznej i rzeźby Pojezierza Kaszubskiego - ćwiczenia terenowe studentów UG

W terminie od 01.08. – 11.08.2011 r. w OEE w Szymbarku gościli studenci Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.
2011-08-12

Kolonie Ekologiczne w Błękitnej Szkole

Od 25 lipca do 12 sierpnia Błękitna Szkoła we Władysławowie, po raz kolejny zorganizowała kolonie ekologiczne dla grupy dzieci z Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego w Kartuzach.