Aktualności

Pokonkursowa wystawa prac -  „Międzynarodowy Rok Lasów - 2011” grafika
2011-07-21

Pokonkursowa wystawa prac - „Międzynarodowy Rok Lasów - 2011”

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14, do końca lipca, można obejrzeć wystawę najlepszych prac nagrodzonych w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji „Międzynarodowego Roku Lasów”. Autorami prac są wychowankowie...
Hydromorfologiczna ocena rzek dorzecza Słupi metodą RHS . grafika
2011-07-20

Hydromorfologiczna ocena rzek dorzecza Słupi metodą RHS .

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” od kilku lat współpracuje z Katedrą Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W lipcu grupa pracowników naukowych i studentów przeprowadzała badania rzek Pomorza metodą River Habitat Survey...
Wakacyjne wodowanie grafika
2011-07-19

Wakacyjne wodowanie

Dni 11-15 lipca były pracowie dla uczestników letnich warsztatów pn. „Wakacyjne wodowanie” realizowanych przez CIEE i dotowanego z budżetu Miasta Gdańsk oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W warsztatach wzięli udział: Ola, Basia, Emilka, Zuzia, Nina, Zuzia S., Natalia, Klaudia, Karolina, Mikołaj, Karol, Tomek, Bartek i Daniel.

Wydawnictwa Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na Kościerskich Targach Książki grafika
2011-07-18

Wydawnictwa Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na Kościerskich Targach Książki

15 lipca bieżącego roku po raz XII na rynku w Kościerzynie odbyły się Targi Książki. Prezentowali się autorzy książek, wydawcy literatury o regionie kaszubskim. Pracownicy Wdzydzkiego Parku przedstawili wydane przez Park publikacje
„I Wakacyjne Spotkania z Ekologią  w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku” grafika
2011-07-15

„I Wakacyjne Spotkania z Ekologią w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku”

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w lipcu i sierpniu 2011 roku, obejmie cykl 6 warsztatów o różnorodnej tematyce (chiropterologia, geologia, limakologia). Adresatami będą mieszkańcy Szymbarka i turyści (osoby dorosłe i dzieci).
Inwentaryzacja przyrodnicza zbiorowisk mechowiskowych. grafika
2011-07-12

Inwentaryzacja przyrodnicza zbiorowisk mechowiskowych.

W dniach 4 i 5 lipca na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego pracownicy Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych przeprowadzili inwentaryzację przyrodniczą zbiorowisk mechowiskowych.
Wystawa "20 lat w krainie puchacza" w Męcikale grafika
2011-07-12

Wystawa "20 lat w krainie puchacza" w Męcikale

Zapraszamy do Filii bibliotecznej w Męcikale na zwiedzanie wystawy fotografii przyrodniczej pt. "20 lat w krainie puchacza".
Inwentaryzacja gniazd bociana białego grafika
2011-07-12

Inwentaryzacja gniazd bociana białego

W ostatnich dniach pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” przeprowadzili liczenia bociana białego na terenie Parku i otuliny.
Na tropie wójcika grafika
2011-07-11

Na tropie wójcika

Wiosną 2011 roku w Lasach Oliwskich ponownie stwierdzono wójcika. Lęg nie został zaobserwowany, ale samiec intensywnie śpiewał przez 4 tygodnie. Wójcik (Phylloscopus trochiloides) zwany dawniej świstunką zielonawą to mały ptak wędrowny.
TVP w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2011-07-11

TVP w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

W środę, 6 lipca 2011r. gościliśmy na terenie naszego Parku ekipę filmową z Telewizji Polskiej, która realizowała materiał na potrzeby Magazynu Ekologicznego "Puls Ziemi".
Jeziora skarbem zaborskiej przyrody grafika
2011-07-07

Jeziora skarbem zaborskiej przyrody

W roku 2011 Zaborski Park Krajobrazowy ogłosił nową akcję informacyjno-edukacyjną ,,Jeziora skarbem zaborskiej przyrody”.
Nowy "Gawron" grafika
2011-07-07

Nowy "Gawron"

W końcu czerwca ukazał się nowy numer kwartalnika "Gawron".
Wernisaż wystawy fotograficznej „Drzewa sercem malowane” grafika
2011-07-06

Wernisaż wystawy fotograficznej „Drzewa sercem malowane”

Wernisaż podsumowujący ogólnopolski konkurs „Drzewa sercem malowane” odbył się w samo południe, 5 lipca w Pałacu Opatów na terenie Parku Oliwskiego w Gdańsku. Swoją obecnością zaszczycili nas laureaci konkursu, jak również przedstawiciele instytucji i organizacji zajmujących się ochroną przyrody i środowiska. 

Nocne zajęcia z nietoperzami – ZAPROSZENIE grafika
2011-07-04

Nocne zajęcia z nietoperzami – ZAPROSZENIE

W dniu 12 lipca 2011 r. i 5 sierpnia 2011r. w godzinach wieczornych między 21:00 a 23:00 odbędą się zajęcia terenowe pt. "Nocni łowcy – czyli niesamowite życie nietoperzy". Wycieczka organizowana jest przez Wdzydzki Park Krajobrazowy.
Wakacje z Parkiem Krajobrazowym grafika
2011-07-02

Wakacje z Parkiem Krajobrazowym

Wraz z nastaniem wakacji, rozpoczęły się turnusy kolonijne, podczas których dzieci i młodzież mogą zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.
Inwentaryzacja chiropterofauny jeziora Wdzydze. grafika
2011-07-02

Inwentaryzacja chiropterofauny jeziora Wdzydze.

Od maja trwają prace inwentaryzacyjne nietoperzy jeziora Wdzydze, które mają na celu wnikliwe poznanie chiropterofauny związanej z dużymi otwartymi zbiornikami wodnymi oraz poznanie miejsc żerowisk.