Aktualności

Leśny Festyn Edukacyjny w Sopocie grafika
2011-09-13

Leśny Festyn Edukacyjny w Sopocie

W sobotę 10.09.2011 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych wziął udział w festynie edukacyjnym organizowanym przez RDLP w Gdańsku. PZPK reprezentowany był przez: Wdzydzki PK, PK „Dolina Słupi”, Kaszubski PK oraz PK Mierzeja Wiślana
Konkurs fotograficzny "Drzewa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego" grafika
2011-09-13

Konkurs fotograficzny "Drzewa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego"

Trójmiejski Park Krajobrazowy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod tytułem "Drzewa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego". Konkurs adresowany jest do miłośników przyrody i fotografii, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania.
Trójmiejski Park Krajobrazowy i Trójmiejska Grupa Lokalna OTOP na festynie w Oliwie grafika
2011-09-12

Trójmiejski Park Krajobrazowy i Trójmiejska Grupa Lokalna OTOP na festynie w Oliwie

10 września odbył się festyn zorganizowany przez Radę Dzielnicy Gdańsk - Oliwa. Nie zabrakło tam również stoiska Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Budki dla nietoperzy grafika
2011-09-09

Budki dla nietoperzy

W Kaszubskim Parku Krajobrazowym trwa akcja wieszania budek dla nietoperzy.
2011-09-08

Uwaga konkurs!!!

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Przyroda Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.
O ptakach i o grzybach w Parku grafika
2011-09-08

O ptakach i o grzybach w Parku

Pod koniec sierpnia, po raz kolejny ekipa telewizyjna gościła w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”. Wywiadu na żywo dla TVP INFO udzielił kierownik Parku.
Sprzątanie Świata 2011 grafika
2011-09-05

Sprzątanie Świata 2011

Zachęcamy do udziału w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2011". Hasło tegorocznej akcji "Lasy do życie - chrońmy je" nawiązuje do obchodów Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ.
Letnie warsztaty „od maluszka do staruszka” grafika
2011-09-02

Letnie warsztaty „od maluszka do staruszka”

Letnie warsztaty przyrodnicze znalazły duży popyt nie tylko wśród młodzieżowych grup kolonijnych, ale również wśród grup seniorów z powiatu kościerskiego.
Poznają świat przyrody Mierzei Wiślanej grafika
2011-08-31

Poznają świat przyrody Mierzei Wiślanej

W ostatnich dniach, liczne grupy kolonijne wypoczywające na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” pod okiem naszych pracowników poznają walory przyrodnicze regionu.
Monitoring mikołajka nadmorskiego i lnicy wonnej w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2011-08-31

Monitoring mikołajka nadmorskiego i lnicy wonnej w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Od kilku już lat w sierpniu pracownicy Parku badają liczebność mikołajka nadmorskiego Eryngium maritimum L. na jednym z jego najliczniejszych w kraju stanowisk w okolicy Piasków.
Kontrola schronów dla nietoperzy w Zaborskim Parku Krajobrazowym grafika
2011-08-30

Kontrola schronów dla nietoperzy w Zaborskim Parku Krajobrazowym

W lipcu i sierpniu na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego przeprowadzono kontrolę schronów rozrodczych dla nietoperzy. Głównym celem wykonywanych prac było sprawdzenie zasiedlenia schronów styrobetonowych, wywieszonych na terenie ZPK w 2009 roku.
„1 Święto Sielawy” we Wdzydzach na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. grafika
2011-08-29

„1 Święto Sielawy” we Wdzydzach na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Święto zostało zorganizowane w partnerstwie przez Lokalną Grupę Rybacką „Mòrénka” z Gminą Kościerzyna. Organizatorzy poprosili Wdzydzki Park o czynny udział w przedsięwzięciu poprzez przedstawienie informacji o obszarze chronionym jakim jest Park oraz pr
Wyróżnienie dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska grafika
2011-08-29

Wyróżnienie dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska

Różnorodność Biologiczna Lasów – pod takim hasłem Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów i Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
Remont oznakowania szlaku kajakowego Zbrzycy grafika
2011-08-29

Remont oznakowania szlaku kajakowego Zbrzycy

Zaborski Park Krajobrazowy przeprowadził remont oznakowania szlaku kajakowego Zbrzycy. Cały szlak ma 42 km długości, z czego na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego znajduje się blisko 40 km.
Uczestnicy wyjazdu studyjnego w  Błękitnej Szkole grafika
2011-08-25

Uczestnicy wyjazdu studyjnego w Błękitnej Szkole

W dniach 13 - 21 sierpnia Błękitna Szkoła we Władysławowie gościła uczestników wyjazdu studyjnego na Pomorzu, współorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". W
Uczestnicy wyjazdu studyjnego w  Błękitnej Szkole grafika
2011-08-25

Uczestnicy wyjazdu studyjnego w Błękitnej Szkole

W dniach 13 - 21 sierpnia Błękitna Szkoła we Władysławowie gościła uczestników wyjazdu studyjnego na Pomorzu, współorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".