Aktualności

2011-03-16

Ogławianie wierzb

Rozpoczęte zostały pierwsze prace związane z realizacją projektu „Zachowanie walorów przyrodniczych i kulturowych obszarów wiejskich, poprzez odtwarzanie i uzupełnianie korytarzy ekologicznych w żuławskiej części otuliny Parku”.
2011-03-15

Żuławy Wiślane – ziemia wydarta wodzie

Region Żuław Wiślanych to wyjątkowa kraina, która powstała w efekcie działalności wód Wisły i jej ramion oraz prac melioracyjnych człowieka zapoczątkowanych już w XIII w.
2011-03-14

Sprzątanie Jeziora Charzykowskiego

Chojnicki Klub Żeglarski wraz z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym pragnie wiosną tego roku, podobnie jak w latach poprzednich, zorganizować akcję sprzątania brzegów Jeziora Charzykowskiego.
2011-03-10

Szkolenia dla nauczycieli „Poznajemy nasze drzewa i krzewy”

W dniach 2 i 9 marca w Gdańsku w siedzibie CIEE oraz w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Oczyszczalni Ścieków w Słupsku odbyły się szkolenia dla nauczycieli, będące częścią projektu „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”. 

2011-03-08

Jeziora skarbem zaborskiej przyrody - zaproszenie na wykład

Zapraszamy na wykład pt. Jeziora zaborskiej przyrody, który jest inauguracją tegorocznej akcji edukacyjno-informacyjnej na temat walorów, ochrony i zagrożeń jezior Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
2011-03-08

„Pierwsze wiosenne warsztaty przyrodnicze” w OEE w Szymbarku – 28.04.2011.

Zapraszamy uczniów klas 4 z Opiekunami z terenu powiatu kartuskiego do udziału w „Pierwszych wiosennych warsztatach przyrodniczych”, organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku i Kaszubski Park Krajobrazowy.
2011-03-08

Jeziora skarbem zaborskiej przyrody - zaproszenie na warsztaty dla gimnazjalistów

Park Narodowy „Bory Tucholskie” i Zaborski Park Krajobrazowy zapraszają uczniów gimnazjów z powiatu chojnickiego na warsztaty pt. Jeziora skarbem zaborskiej przyrody.
2011-03-08

Sukces Gimnazjum w Brusach

Reprezentacja Zaborskiego Parku Krajobrazowego wygrała wojewódzki finał X edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
2011-03-07

Konkurs wiedzy "Osobliwości przyrody trójmiejskich rezerwatów"

Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Sopocie zapraszają uczniów klas V i VI trójmiejskich szkół podstawowych oraz uczniów klas I szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie „Osobliwości przyrody trójmiejskich rezerwatów”
2011-03-07

Młodzi ekolodzy z wizytą w lesie

Tegoroczny luty zapisał się jako czas silnych mrozów. Przedłużające się ujemne temperatury i gruba pokrywa śnieżna sprawiły, że zwierzętom znacznie trudniej jest zdobywać pożywienie.
2011-03-01

Znane i nieznane zakątki Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

24 lutego 2011 r. w pracowni krajoznawczej Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu, odbyło się spotkanie z członkami Klubu Turystów Pieszych PTTK „Delta” im. Wojciecha Zajchowskiego, poświęcone walorom Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana".
2011-02-28

Konkurs "Poznajemy Ojcowiznę"

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego jest organizatorem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Etap wojewódzki XVIII edycji konkursu odbył się w siedzibie Oddziału Regionalnego PTTK w Gdań
2011-02-28

„Wdzydzki Park Krajobrazowy w obiektywie” – Konkurs fotograficzny

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, Oddział Wdzydzki Park Krajobrazowy w Kościerzynie zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w konkursie. Nie ma żadnych wymogów, co do wieku i stopnia zaawansowania uczestników.
2011-02-18

Zimowisko dla nietoperzy w Zaborskim PK

W 2009 roku dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Gdańsku na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego powstał obiekt przeznaczony na zimowisko dla nietoperzy. Dogodne miejsce do hibernacji ssaków z rzędu chiroptera, ...
2011-02-17

Zimowy monitoring ptaków wodnych

W styczniu 2011 r. dokonano oceny liczebności zimujących ptaków wodnych na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Koordynatorem akcji, podobnie jak w poprzednich latach, był Piotr Rydzkowski z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.