Aktualności

Konkurs ekologiczny pt. „ Zagrożenia środowiska przyrodniczego i jego ochrona” w Gołubiu grafika
2012-02-21

Konkurs ekologiczny pt. „ Zagrożenia środowiska przyrodniczego i jego ochrona” w Gołubiu

W dniu 16.02.2012 r. w Szkole Podstawowej w Gołubiu odbyła się już VII edycja gminnego konkursu ekologicznego pt. „ Zagrożenia środowiska przyrodniczego i jego ochrona”.
Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym grafika
2012-02-15

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Dla dzieci i młodzieży korzystającej ze szkolnych zimowisk Wdzydzki Park Krajobrazowy, jak co roku przygotował zajęcia przyrodnicze w izbie edukacyjnej.
Ferie zimowe w ZPK grafika
2012-02-14

Ferie zimowe w ZPK

Pomimo, że ferie to czas odpoczynku od nauki i szkoły, uczniowie bardzo chętnie przybywali do siedziby Zaborskiego Parku Krajobrazowego, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Parku.
Zimowy monitoring ptaków wodnych grafika
2012-02-14

Zimowy monitoring ptaków wodnych

W połowie lutego 2012 r. dokonano oceny liczebności zimujących ptaków wodnych na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
Inwentaryzacja zimowisk nietoperzy grafika
2012-02-14

Inwentaryzacja zimowisk nietoperzy

Wzorem lat ubiegłych, w pierwszej dekadzie lutego, na terenie naszego Parku przeprowadzono inwentaryzację zimowych obiektów, w których hibernują nietoperze.
Coroczne liczenie nietoperzy w KPK grafika
2012-02-14

Coroczne liczenie nietoperzy w KPK

Dnia 13.02.2012 na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego odbyły się coroczne liczenia zimujących nietoperzy.
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę grafika
2012-02-14

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Podczas tegorocznych zimowych ferii pracownicy Parku wraz z dziećmi i młodzieżą ze świetlic w Sztutowie i Stegnie ze zdwojoną siłą zadbali o "zwierzęce stołówki”.
O ptakach w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym grafika
2012-02-14

O ptakach w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

We wtorek 21 lutego odbędzie się kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP. Na spotkaniu mgr Katarzyna Stępniewska ze Stacji Badania Wędrówek Ptaków UG przedstawi prezentację "Wiosenna przyroda krymskiego stepu - ptaki, krajobrazy i ludzie
NATURA…lnie fajne ferie. grafika
2012-02-10

NATURA…lnie fajne ferie.

W czasie ferii dzieci nie muszą się nudzić. Tak stwierdzili ci, którzy skorzystali z oferty edukacyjnej Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi" i postanowili spędzić ten czas jak najbliżej natury
„Zimowe warsztaty” grafika
2012-02-03

„Zimowe warsztaty”

Już po raz drugi Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku zorganizował „Zimowe warsztaty”. W przedsięwzięciu wzięło udział 706 uczniów (32 grupy) ze szkół z terenu gminy Stężyca i okolic.
Zimowe ferie z Parkiem rozpoczęte! grafika
2012-02-02

Zimowe ferie z Parkiem rozpoczęte!

Dzieci i młodzież, które postanowiły spędzić zimowe ferie w bibliotece lub na świetlicy, skorzystały z oferty przygotowanej przez Pracowników Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.
Obserwacje ptaków w czasie "Zimowego Ptakoliczenia" grafika
2012-01-31

Obserwacje ptaków w czasie "Zimowego Ptakoliczenia"

W ramach „Zimowego Ptakoliczenia” – ogólnopolskiej akcji liczenia ptaków w parkach i ogrodach organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków , Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz z Trójmiejską Grupą Lokalną OTOP zorganizował dwie wycieczki
„Zimowe Ptakoliczenie” w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” zakończone. grafika
2012-01-31

„Zimowe Ptakoliczenie” w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” zakończone.

Miniony weekend 28-29 stycznia upłynął pracowicie miłośnikom ptaków, którzy wzięli udział w akcji „Zimowe Ptakoliczenie 2012” na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.
Olimpiada Biologiczna z Parkiem w tle grafika
2012-01-27

Olimpiada Biologiczna z Parkiem w tle

W drugiej połowie stycznia odbyły się Eliminacje Okręgowe XLI Olimpiady Biologicznej. W naszym okręgu do rozwiązywania testu przystąpiło 104 uczniów. Komisja oceniała także prace badawcze przygotowane przez uczniów biorących udział w eliminacjach.
Przygotowanie do aktywnych ferii grafika
2012-01-27

Przygotowanie do aktywnych ferii

Zbliżają się ferie, dzieci będą miały więcej czasu na spacery, no i w końcu zawitała do nas zima. W związku z tym, w ostatnim tygodniu przed feriami pracownicy KPK przeprowadzili serię zajęć edukacyjnych
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wyniki etapu parkowego grafika
2012-01-26

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wyniki etapu parkowego

W czwartek 26 stycznia 2012 r. w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach odbył się finał parkowy ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.